Djoković gromi w półfinale Australian Open! Zagra o dziesiąty triumf w karierze

Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com
Novak Djoković awansował do finału Australian Open. Serb w trzech setach pokonał Tommy'ego Paula z USA.
Więcej emocji było tylko w pierwszym secie. Długo wydawało się jednak, że Serb wygrał gładko. Po drugim przełamaniu prowadził już 5:1.
Djoković był nawet blisko zakończenia pierwszej partii. Przy własnym serwisie miał nawet setbola, ale nie wykorzystał go i po chwili stracił serwis. Paul wykorzystał jego nerwowość i błędy. Amerykanin doprowadził do stanu 5:5.
35-latek pozbierał się w porę. Tym razem to on wykorzystał błędy rywala i w dwunastym gemie przechylił szalę zwycięstwa w secie na swoją korzyść.
Drugi set nie miał historii. Djoković zaczął go od pięciu wygranych gemów z rzędu. Rywalowi oddał tylko jedną odsłonę. Wszystko zakończył w zaledwie 36 minut.
Paul nie zdołał się pozbierać także w trzecim secie. Djoković znów dominował - zaczął od prowadzenia 3:0. Amerykanin w czwartej odsłonie mógł mu odebrać serwis, ale nie zdołał zadać decydującego uderzenia. W sumie Serb pozwolił mu na zwycięstwo w zaledwie dwóch gemach - w obu podawał Paul.
W niedzielę Djoković zagra w finale Australian Open. Jego rywalem będzie Stefanos Tsitsipas. Serb ma szansę na dziesiąte zwycięstwo w Australian Open.
Marcin Karbowski27 Jan 2023 · 12:31
Źródło: WP Sportowe Fakty