Dominik Furman chciał uderzyć w stylu Panenki. Efekt był... fatalny [WIDEO]

Lukasz Sobala / Press Focus
Autor: Daniel Makarewicz 6 lip 2020 | 20:09
Wisła Płock pokonała u siebie Górnika Zabrze 1:0 (0:0) w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Wynik mógł być wyższy, ale Dominik Furman nie wykorzystał rzutu karnego.
W pierwszej połowie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Groźnie w polu karnym Górnika zrobiło się, gdy Martin Chudy niespodziewanie wypuścił piłkę z rąk. Golkiper naprawił swój błąd, zanim rywale zdołali dopaść do futbolówki. W 37. minucie Cillian Sheridan zagrał do Huberta Adamczyka, ten uderzył, ale prosto w Aleksandra Paluszka.
Górnik pierwszą klarowną sytuację stworzył już po przerwie. Jimenez zmylił obrońców i oddał strzał, ale Krzysztof Kamiński był na posterunku. Za to w 67. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Adamczyk dopadł do piłki odbitej przez golkipera przyjezdnych i umieścił ją w siatce.
Płocczanie mogli zdobyć kolejną bramkę w 82. minucie. Wówczas sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dominik Furman. Pomocnik uderzył w stylu Panenki, ale Chudy nie ruszył się z miejsca i bez najmniejszych problemów złapał futbolówkę.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0. Dzięki wygranej Wisła Płock zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Do grona spadkowiczów dołączyła za to Arka Gdynia.
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy

Dyskusja 49

8 lip 2020 | 15:20
0
Takie karne tylko w Ekstraklasie. Zero czegokolwiek, co mogłoby zmylić bramkarza.
0
Furmi w dobrej formie psychicznej pomógł Wiśle znacząco w ostatnich latach. Sam Furman grał słabiej odkąd nosi się z zamiarem odejścia. Teraz juz najwyższa pora na pożegnanie - widać zmęczenie materiału. Należą mu się jednak podziękwania i życzenia udanej kariery.
8 lip 2020 | 09:23
0
Jak mówi stare przysłowie pszczół"wyżej d....nie podskoczysz"
7 lip 2020 | 19:22
0
ciekawe ile go będzie ten karny kosztował. Na pewno Hajduk obniży jego wartość o pare zloty i pewnie nie będzie chciał mu dać za dużo na sezon motywując to tym karnym.
7 lip 2020 | 07:39
0
Takie karne tylko u nas.
7 lip 2020 | 05:17
0
Ach, nie ma to jak nasza cudowna ekstraklapa. Brawo chlopaki I dziekuje za dreszcz emocji.
7 lip 2020 | 04:48
Fajnie go wyczuł. Super obrona. Kiedyś jak stanąłem na chwilę na bramce, żeby kolega sobie postrzelał doszedłem do wniosku, że bramkarz powinien patrzeć na ułożenie stopy strzelającego zamiast się rzucać na wyczucie, przy obronie karnych. Chudy też wychodzi z takiego założenia, bo fajnie go wyczekał.
0
Fajnie go wyczuł. Super obrona. Kiedyś jak stanąłem na chwilę na bramce, żeby kolega sobie postrzelał doszedłem do wniosku, że bramkarz powinien patrzeć na ułożenie stopy strzelającego zamiast się rzucać na oślep, przy obronie karnych. Chudy też wychodzi z takiego założenia, bo fajnie go wyczekał.
7 lip 2020 | 05:15
0
A ja doszedlem do wniosku ze masz zadatki na bycie detektywem kolego
7 lip 2020 | 04:21
0
a tak wogole ciekawe kiedy ktos wymysli cos piekniejszego od panenki i ile lat trzeba bedzie na to czekac a moze sie nieda
7 lip 2020 | 01:43
0
SZWAGIER PO PIJAKU BY TEGO TAK NIE SPARTOLIŁ 😂
7 lip 2020 | 01:09
0
Ekstraklapa pełnym ryjem. Aspiracje ogromne - umiejętności zerowe.
7 lip 2020 | 00:18
0
Tesciowa by lepiej strzelila.
7 lip 2020 | 00:07
Szkoda, że bramkarz obronił.. bo mogła być poprzeczka i dobitka Furmana, czyli coś czego w polskiej lidze jeszcze nie widzieliśmy. Gola by oczywiście nie uznano, a ekstraklasa udowodniła by że jest najśmieszniejsza liga świata .. ale spokojnie, sezon się jeszcze nie skończył .. :)
0
7 lip 2020 | 00:49
0
Dobitki po poprzeczce/słupku się nie uznaje? A jakby obronił i dobił to już przecież tak. Serio???
7 lip 2020 | 03:59
0
Jakby obronił, to ok. Po słupku, poprzeczce nie. Dlatego szkoda że obronił, bo Furman pewnie by o tym przepisie zapomniał .. :)
7 lip 2020 | 08:36
0
Albo zapomniał, albo nie wiedział, bo przecież piłkarze to intelektualiści pełną gębą 😀No ale zawsze Furmana mógł uprzedzić jakiś pazerny kumpel z drużyny i wtedy gol byłby uznany. Tylko że wtedy nie byłoby tak śmiesznie.
6 lip 2020 | 23:34
0
Messi mu się włączył:DD
7 lip 2020 | 02:10
0
Gdyby wlaczyl mu sie Ramos, to by trafil.
0
Faktycznie to uderzenie spokojnie można zakwalifikować do kategorii " ala PANIENKA".
6 lip 2020 | 22:55
0
Jutro idę z bratem na orlik opanować nowego skilla made by furman, nazwisko zobowiązuje, z woza spadł.
6 lip 2020 | 22:52
0
Jakby strzelił nic byłoby ale nie strzelił to hejt odrazu Haha ten karny kontrowersyjny czy w polu karnym był