Doświadczony pomocnik może odejść z Manchesteru City. FC Barcelona chce skorzystać z okazji

Doświadczony pomocnik może odejść z Manchesteru City. FC Barcelona chce skorzystać z okazji
Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 17 maj 2022 | 19:46
Iklay Guendogan może tego lata odejść z Manchesteru City. Niemiecki pomocnik myśli nad opuszczeniem Etihad. Zainteresowanych jego sprowadzeniem jest kilka klubów, o czym informuje Fabrizio Romano.
31-latek trafił do aktualnych mistrzów Anglii przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Wówczas pozyskano go z Borussii Dortmund, płacąc za niego 27 milionów euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Guendogan to ważna postać "The Citizens", choć Pep Guardiola nie zawsze widzi dla niego miejsce w wyjściowej jedenastce. W tym sezonie Niemiec niejednokrotnie wychodził na boisko z opaską kapitańską.
Nie jest wykluczone, że piłkarz zmieni latem otoczenie. O takiej możliwości informuje Fabrizio Romano, donosząc o rozmowach agentów piłkarza z włodarzami Manchesteru City.
Nie dotyczą one jednak nowego kontraktu, lecz właśnie transferu. Chętnych na to, aby sprowadzić do siebie Guendogana przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, jest całkiem sporo.
Piłkarz gościł ostatnio w Madrycie, ale nie miało to nic wspólnego z ewentualną transakcją. Możliwe są za to przenosiny pomocnika do FC Barcelony, która mocno się nim interesuje.
Możliwy jest także powrót zawodnika do ojczyzny oraz pozostanie w Premier League. W tym ostatnim wypadku mowa o propozycji z Arsenalu. Będzie ona jednak aktualna tylko wtedy, jeśli "Kanonierzy" zdołają zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Źródło: Fabrizio Romano