NA ŻYWO
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Czas na mecze polskich drużyn w el. Ligi Konferencji!
  • Zapowiadamy spotkania Pogoni i Lechii w Europie

Doświadczony stoper przedłużył kontrakt z Cracovią. "Chcę walczyć o europejskie puchary"

Doświadczony stoper przedłużył kontrakt z Cracovią. "Chcę walczyć o europejskie puchary"
Krzysztof Porębski/PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 30 maj 2022 | 21:59
David Jablonsky w kolejnych sezonach nadal będzie reprezentował barwy Cracovii. 30-letni stoper podpisał nowy kontrakt. Jego umowa obowiązuje do czerwca 2024 roku.
Czech przez sporą część poprzedniego sezonu był zawieszony za udział w procederze korupcyjnym. Jego kara obowiązywała przez ponad 15 miesięcy - od września 2020 do grudnia 2021 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo tego Cracovia nie zamierzała rozstawać się z Jablonskym. Wiosną znów stał się on ważną postacią przy Kałuży. Wystąpił w siedmiu spotkaniach, za każdym razem wychodząc na murawę w podstawowym składzie.
Spisywał się na tyle dobrze, że "Pasy" postanowiły przedłużyć z nim współpracę. Nowy kontrakt stopera obowiązuje do czerwca 2024 roku, a więc jeszcze przez dwa sezony.
- Czuję się tutaj bardzo dobrze. Podoba się tutaj zarówno mi, jak i rodzinie. Serdecznie dziękuję klubowi, że mogłem tutaj wrócić i dostałem od nich szansę - powiedział Jablonsky w rozmowie z oficjalną stroną Cracovii.
- Z obecną drużyną gra mi się bardzo dobrze, cieszę się także z powrotu do wyjściowej jedenastki. Mam nadzieje, że w nowym sezonie po dobrych przygotowaniach będzie jeszcze lepiej z formą - dodał.
- Przede wszystkim musimy się dobrze przygotować i solidnie potrenować przed zbliżającym się sezonem. Mam nadzieje, że z naszej strony będzie walka o europejskie puchary - zakończył.
Źródło: Cracovia.pl

Dyskusja 2