Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Dramat Polaków w meczu z Rosją w el. ME U-21! Zwycięstwo było tak blisko [WIDEO]

reprezentacja Polski U21
Źródło zdjęcia: YT

Młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Rosją 2:2 (2:1) w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Euro do lat 21. Gospodarze wyrównującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Polacy od pierwszych minut udowodnili, że nie przyjechali do Rosji się bronić. Nasze śmiałe ataki zagrażały bramce Maksimienki, który już w 10. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po samobójczym trafieniu Diveeva.

Biało-czerwoni nabrali wiatru w żagle i mogli nawet prowadzić 3:0, ale świetnie spisywał się rosyjski golkiper.

Gospodarze w 25. minucie doprowadzili do wyrównania. Kamil Grabara niepotrzebnie wyszedł do długiego podania z głębi pola i zderzył się z Sebastianem Walukiewiczem. Piłkę do opuszczonej bramki wpakował Utkin.

Stracona bramka podcięła skrzydła Polakom, którzy cofnęli się do defensywy. Groźnie uderzali Umiarow i Sulejmanow, ale tym razem Grabara był czujny. Tuż przed przerwą podopieczni Czesława Michniewicza wyprowadzili zabójczą kontrę. Świetnym odbiorem popisał się Bogusz, który po chwili posłał perfekcyjne podanie do Klimali, a ten przytomnie uderzył obok bramkarza.

W kolejnych minutach Polacy koncentrowali się na grze defensywnej. Rosjanie bili głową w mur, a bez zarzutu spisywał się Grabara, który kolejnymi interwencjami rehabilitował się za błąd z pierwszej połowy.

Polscy piłkarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale Tomczyk dwukrotnie został zablokowany w dogodnych sytuacjach. Rosjanie byli coraz groźniejsi i w 91. minucie dopięli swego, gdy Sulejmanow głową wbił piłkę do siatki.

W tabeli grupy 5 Polska jest liderem z dorobkiem 7 punktów. Rosjanie zajmują drugie miejsce, mając na koncie 5 punktów.

Podopieczni Czesława Michniewicza kolejne spotkanie kwalifikacyjne rozegrają 15 października u siebie z Serbią.

Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

21
12 paź 2019 | 01:19
0
Golkiper, strajker i koucz. Zgrany tim futbol plejerow.
+2
To prawda.Ale jak dla mnie jedyną gwiazdą w seniorskiej Reprezentacji jest Robert Lewandowski,i tylko on robi robotę,a reszta to wygląda jak zbieranina kopaczy ze wsi w A klasie.Oczywiście nie obrażając piłkarzy z A Klasy.Nawet tak słabej drużyny jaką w obecnej chwilii jest Łotwa nie potrafimy totalnie zdominować.Jesteśmy poprostu kiepscy piłkarsko,a na Euro ,no cóż awans praktycznie w kieszeni,ale dostaniemy srogie lanie w 3 meczach i do domu!
Oczywiście znowu wylosujemy słabeuszy do grupy,ale i tak dostaniemy lanie od każdej z tych drużyn!
11 paź 2019 | 21:15
0
Zawsze jakis glupi sie trafi fart tym ruskom.
11 paź 2019 | 21:05
0
Grabara taki dobry. A jakiś tam Drągowski który broni co kolejke w jednej lepszych drużyn Serie A nie powolywany nawet. Ciężko być jest kibicem w tym kraju. Decydują ludzie nie z kwalifikacjami tylko ziomeczki po znajomości. Jeba*a korupcja, za takie coś Boniek powinien wylądować za kratami.
12 paź 2019 | 03:56
+2
Dragowski polozyl laske na tych z obslugi mlodziezowki.
Niech gotuja sie we wlasnym sosie I ma racje ze tak postapil.
11 paź 2019 | 19:25
0
Nie mów hop, póki nie przeskoczysz. Grabara z błędem, no ale takie też się bramkarzom zdarzają. Gdyby nie jego postawa to pewnie nikt by mu tego nie wypominał. Szkoda wyniku, ale taki jest sport.
11 paź 2019 | 19:58
-3
Jego postawa? Fakt błąd popełnił, ale potem jego POSTAWA była wzorowa, wybronił kilka groźnych strzałów... Nie wiem czy nie widziałeś całego meczu czy o co chodzi?
+2
Miałem na myśli postawę życiową. Totalnie nie zrozumiałeś tego co napisałem, a w mojej ocenie jest to dość zrozumiałe. Specjalnie zacząłem od "Nie mów hop...". Gdyby nie taka postawa, to na pewno nie byłoby tyle komentarzy na jego temat.
11 paź 2019 | 23:08
-4
A no spoko jak znasz go osobiści od 13 lat to nie mam pytań. Ja tylko z boiska... Mnie i normalnych ludzi komentarze nie obchodzą, no ale ciebie widać tak. Serdecznie pozdrawiam i może zrób sobie urlop od internetu na jakieś 113 lat ?!? Wtedy też będziesz miał w dupie jakieś fejzbuki i komentarze ....
11 paź 2019 | 23:33
+3
Nie muszę znać go od 13 lat. Sam siebie kreuje na taką osobę w internecie. Skoro twierdzisz, że Ciebie komentarze nie obchodzą, to nie czytaj moich. Odpowiadając na mój post sam sobie zaprzeczasz. Jak chcesz komuś pocisnąć to rób to z głową. Pozdrawiam serdecznie.
12 paź 2019 | 09:59
-1
Przejrzałem twoje komentarze i też kreujesz się na taką osobę że głowa boli... Ale obstawiam że jak byśmy znali się prywatnie to było by inaczej. Często ludzie w internecie robią masakryczne głupoty. Dlatego inteligentni ludzie nie przejmują się internetem. Żeby kogoś znać, trzeba go poznać, a nie da się nikogo poznać przez monitor....
Napisałem chyba wyraźnie , że mnie komentarze nie obchodzą, ale nigdzie nie napisałem , że ich nie czytam.. Czytam, ale nie osądzam ludzi których nie znam.
11 paź 2019 | 18:37
+14
Kozak w necie, a taki se bramkarz w świecie. Oczywiście gdyby się tak nie napinal na Twitterach i innych takich to większość by mu współczuła albo przynajmniej zrozumiała ze każdy popełnia błędy. Ciekaw jestem jak to skomentuje sam gwiazdor. Stawiam ze obarczy winą wszystkich ale nie siebie.
11 paź 2019 | 18:23
+19
Ciekawe co pajac Grabara wytłituje po tym meczu xD?
11 paź 2019 | 19:27
+5
Że gdyby grał u seniorów, to tu by takiej szmaty nie wpuścił.
11 paź 2019 | 19:53
Grabara dobrze wyszedł chcąc zażegnać niebezpieczeństwo.Przeciez wybił piłkę.Towina trzech obrońców stojacych jak kołki-jeszcze jeden z nich przewrócił sie-w polu karnym zamiast podbiec wyzej i próbować zablokować strzał Rosjanina.Dwóch za polem karnym też nie zdążyło.
-8
Grabara dobrze wyszedł chcąc zażegnać niebezpieczeństwo.Przeciez wybił piłkę.To wina trzech obrońców stojacych jak kołki-jeszcze jeden z nich przewrócił sie-w polu karnym zamiast podbiec wyzej i próbować zablokować strzał Rosjanina.Dwóch za polem karnym też nie nadążyło.
11 paź 2019 | 18:04