Dramat Polaków w meczu z Rosją w el. ME U-21! Zwycięstwo było tak blisko [WIDEO]

YT
Młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Rosją 2:2 (2:1) w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Euro do lat 21. Gospodarze wyrównującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.
Polacy od pierwszych minut udowodnili, że nie przyjechali do Rosji się bronić. Nasze śmiałe ataki zagrażały bramce Maksimienki, który już w 10. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po samobójczym trafieniu Diveeva.
Biało-czerwoni nabrali wiatru w żagle i mogli nawet prowadzić 3:0, ale świetnie spisywał się rosyjski golkiper.
Gospodarze w 25. minucie doprowadzili do wyrównania. Kamil Grabara niepotrzebnie wyszedł do długiego podania z głębi pola i zderzył się z Sebastianem Walukiewiczem. Piłkę do opuszczonej bramki wpakował Utkin.
Stracona bramka podcięła skrzydła Polakom, którzy cofnęli się do defensywy. Groźnie uderzali Umiarow i Sulejmanow, ale tym razem Grabara był czujny. Tuż przed przerwą podopieczni Czesława Michniewicza wyprowadzili zabójczą kontrę. Świetnym odbiorem popisał się Bogusz, który po chwili posłał perfekcyjne podanie do Klimali, a ten przytomnie uderzył obok bramkarza.
W kolejnych minutach Polacy koncentrowali się na grze defensywnej. Rosjanie bili głową w mur, a bez zarzutu spisywał się Grabara, który kolejnymi interwencjami rehabilitował się za błąd z pierwszej połowy.
Polscy piłkarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale Tomczyk dwukrotnie został zablokowany w dogodnych sytuacjach. Rosjanie byli coraz groźniejsi i w 91. minucie dopięli swego, gdy Sulejmanow głową wbił piłkę do siatki.
W tabeli grupy 5 Polska jest liderem z dorobkiem 7 punktów. Rosjanie zajmują drugie miejsce, mając na koncie 5 punktów.
Podopieczni Czesława Michniewicza kolejne spotkanie kwalifikacyjne rozegrają 15 października u siebie z Serbią.
Daniel Makarewicz11 Oct 2019 · 17:54