Druga ligowa przegrana Borussii Dortmund. BVB grało w dziesiątkę i poległo w Moenchengladbach

Krzysztof Porebski / PressFocus
Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:1 w wieczornym meczu Bundesligi. BVB grało przez większość spotkania w osłabieniu.
Podopieczni wracającego na stadion swojego poprzedniego klubu Marco Rose przystąpili do dzisiejszego meczu znacząco osłabieni. Z powodu kontuzji nie zagrali Erling Haaland ani Marco Reus.
Sprawy dodatkowo skomplikowały się dla BVB pod koniec pierwszej połowy zawodów na Borussia-Park. Najpierw na zasłużone prowadzenie, przy udziale szczęścia, wyprowadził gospodarzy Denis Zakaria. Niedługo później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został były zawodnik Moenchengladbach - Mahmoud Dahoud.
Po przerwie znacznie bliżej zdobycia kolejnego gola była drużyna Adiego Huettera, choć w samej końcówce niewiele zabrakło, a do wyrównania doprowadziliby goście. W dogodnej sytuacji ponad bramką główkował jednak inny były gracz BMG, rezerwowy w tym spotkaniu Thorgan Hazard.
Ostatecznie Borussia Moenchengldbach odniosła dopiero drugą wygraną w lidze w tym sezonie. Dzięki trzem punktom opuściła strefę barażową w tabeli Bundesligi.
Tymczasem Borussia Dortmund traci już cztery punkty do prowadzącego w klasyfikacji Bayernu Monachium, po sześciu rozegranych meczach. W najbliższy wtorek BVB podejmie w Lidze Mistrzów Sporting Lizbona.
Wojciech_Falenta 25 Sep 2021 · 20:27