Druga porażka Lecha Poznań przed sezonem. Pogoń lepsza od mistrza [WIDEO]

Pawel Jaskolka / Press Focus
Lech Poznań przegrał drugi sparing przed nowym sezonem. Mistrzowie Polski ulegli Pogoni Szczecin 0:1.
Dwóch z czterech przedstawicieli Ekstraklasy w europejskich pucharach przygotowuje się do rozgrywek w Opalenicy. Tam też doszło do spotkania obu zespołów. Grano w nietypowym formacie - trzy razy po 30 minut.
Na początku meczu przeważał Lech, ale nie stwarzał poważniejszego zagrożenia dla bramki Stipicy. Bardziej konkretna była Pogoń. W 29. minucie swobodę przed polem karnym wykorzystał Kowalczyk i płaskim uderzeniem pokonał Bednarka. Akcja bramkowa od 43:31.
W kolejnych tercjach w obu drużynach doszło do wielu zmian. Nie zmienił się za to wynik. Brakowało nie tylko goli, ale tez konkretnych okazji.
Oba zespoły przystąpiły do gry osłabione. W Lechu nie zagrali m.in. Bartosz Salamon, Jesper Karlstroem i Mikael Ishak. W Pogoni zabrakło Kamila Grosickieego czy Wahana Biczachczjana.
Lech - Pogoń 0:1

(Kowalczyk 29)
Lech: Filip Bednarek (46' Artur Rudko) - Joel Pereira (61' Patryk Gogół), Antonio Milić (46' Alan Czerwiński), Maksymilian Pingot (61' Patryk Olejnik), Pedro Rebocho (61' Barry Douglas) - Adriel Ba Loua (61' Kristoffer Velde), Radosław Murawski (61' Igor Kornobis), Filip Marchwiński (58' Antoni Kozubal), Jan Sykora (61' Michał Skóraś) - Joao Amaral (61' Dani Ramirez) - Filip Szymczak (46' Artur Sobiech)
Pogoń: Dante Stipica (61' Bartosz Klebaniuk) - Jakub Bartkowski (46' Paweł Stolarski), Benedikt Zech (61' Kryspin Szcześniak), Konstantinos Triantafyllopoulos (61' Mariusz Malec), Luis Mata (69' Bartłomiej Mruk) - Damian Dąbrowski (61' Mateusz Łęgowski) - Sebastian Kowalczyk (61' Stanisław Wawrzynowicz), Kamil Drygas (46' Kacper Smoliński), Jean Carlos Silva (46' Michał Kucharczyk), Mariusz Fornalczyk (39' Marcel Wędrychowski, 84' Maciej Żurawski) - Luka Zahović (61' Kacper Kostorz).
Marcin Karbowski23 Jun 2022 · 19:25
Źródło: WP Sportowe Fakty