Drugi garnitur Legii Warszawa zdał egzamin! Zwycięstwo z Wisłą Płock po spektakularnym trafieniu [WIDEO]

Drugi garnitur Legii zdał egzamin! Zwycięstwo z Wisłą Płock po spektakularnym trafieniu [WIDEO]
Legia Warszawa dobrze rozpoczęła sezon ligowy. Obrońcy tytułu mistrzowskiego w eksperymentalnym składzie wygrali z Wisłą Płock 1:0.
Czesław Michniewicz posłał dziś w bój wielu zawodników, którzy zwykle pełnią rolę rezerwowych. Trener musiał rotować, ponieważ za trzy dni Legia zagra rewanżowe spotkanie z Florą Tallin w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.
Początkowo Wisła Płock chciała wykorzystać fakt, że jej rywalom brakuje rytmu meczowego. Pewnie na boisku czuł się Patryk Tuszyński.
"Nafciarze" mogli objąć prowadzenie w 14. minucie. Wydawało się, że Wisła wyjdzie na prowadzenie, ale piłkę z linii bramkowej wybił Maik Nawrocki.
Wynik spotkania otworzył Ernest Muci. Napastnik popisał się przepięknym strzałem z dystansu.
W 68. minucie Muci mógł strzelić drugiego gola. Tym razem Albańczyk znalazł się w znacznie prostszej do wykończenia sytuacji, jednak źle dostawił stopę w polu karnym i oddał niecelne uderzenie.
W drugiej połowie na murawie pojawili się bardziej doświadczeni zawodnicy Legii. Z ławki rezerwowych podnieśli się m.in. Luquinhas, Tomas Pekhart, Artur Jędrzejczyk czy Filip Mladenović.
W 88. minucie to Wisła mogła jednak doprowadzić do remisu. Piłka trafiła w poprzeczkę po mocnym strzale Radosława Cielemeckiego. Wynik spotkania już nie uległ zmianie.
Legia objęła prowadzenie w ligowej tabeli, bowiem w czterech poprzednich spotkaniach tej kolejki padły same remisy.
Adam Kłos24 Jul 2021 · 21:54