Drużyna trzech Polaków z awansem do Serie A! Wpadka Monzy w ostatniej kolejce, zostały jej baraże

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 10 maj 2021 | 15:58
W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy drugiego beniaminka kolejnego sezonu Serie A. Bezpośredni awans do elity wywalczyła Salernitana, wygrywając 3:0 z Pescarą. Wpadkę zaliczyła trzecia Monza, która o miejsce w elicie walczyć będzie w barażach.
Fotel lidera Serie B na koniec rozgrywek już dwie kolejki temu zapewniło sobie Empoli, w którym występuje Szymon Żurkowski. Był to pierwszy zespół, który wywalczył awans do Serie A.
Dzisiaj lider przypieczętował sukces, wygrywając w ostatniej kolejce 2:1 z Lecce, w barwach którego cały mecz rozegrał Mariusz Stępiński. Polak nie wpisał się dziś na listę strzelców, podobnie jak Żurkowski, który pojawił się na murawie w 57. minucie.
Awans do elity świętuje także Salernitana. W tym sezonie w zespole gra trzech Polaków - Paweł Jaroszyński, Tomasz Kupisz oraz Patryk Dziczek. Wszyscy zostali przez wicelidera Serie B wypożyczeni do końca obecnego sezonu.
Dziś 90 minut rozegrał ten pierwszy, Kupisz pojawił się natomiast na murawie w końcówce i miał asystę przy ostatnim golu. Aby być pewnymi awansu, zawodnicy Salernitany musieli wygrać na wyjeździe z Pescarą. Dość długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale ostatecznie skończyło się bez niespodzianki - wygraną gości 3:0.
Tym samym większego znaczenia nie miał już wynik spotkania Monzy, która zajmowała trzecią lokatę. Drużyna, która należy do Silvio Berlusconiego, przegrała 0:2 z Brescią. W barwach gości w 59. minucie na boisko wszedł Filip Jagiełło. Polak zaliczył dziś asystę.
Monza oraz Lecce zaczną baraże od półfinałów. Rundę wcześniej do rywalizacji w Serie A przystąpią zawodnicy Venezii, Cittadelli, Brescii oraz Chievo Verona.

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
2500 PLN

1500 PLN od pierwszej wpłaty i dodatkowo 1000 PLN w bonusach i freebetach

Dyskusja 12

10 maj 2021 | 16:02
0
Niedługo w SerieA będzie więcej Polaków niż w Ekstraklasie :)
11 maj 2021 | 09:46
0
To tak jak w Warszawie więcej Ukraińców niż Polaków ;p
10 maj 2021 | 16:01
0
Niedługo w tej włoskiej będzie więcej Polaków niż Włochów.
10 maj 2021 | 16:06
Szkoda tylko, że w ostatnim czasie Polacy nie stanowią wartości dodatniej w Serie A, no poza Zielińskim.
0
Szkoda tylko, że w ostatnim czasie Polacy nie stanowią wartości dodatniej w Serie A, no poza Zielińskim i bramkarzy.
10 maj 2021 | 16:16