Dublet polskiego napastnika w niezwykle ważnym meczu! Jego drużyna walczy o awans do Serie A

Końcówka sezonu w Serie B zapowiada się niezwykle ciekawie. O awans walczy między innymi Lecce, w barwach którego grają Mariusz Stępiński oraz Marcin Listkowski. Ten pierwszy ustrzelił dublet w piątkowym spotkaniu z Regginą. Jego drużyna zremisowała 2:2.
Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek awans do elity ma zapewnione Empoli, w którym występuje Szymon Żurkowski. O drugą lokatę walczą Salernitana, Lecce oraz Monza.
Tylko w tym ostatnim zespole nie gra żaden z Polaków. Na piątkowe popołudnie zaplanowano przedostatnią kolejkę obecnego sezonu, która jest niezwykle ważna w kontekście walki o awans do elity.
Lecce podejmuje mającą szansę na pozycję barażową Regginę. Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gości, którzy wyszli na prowadzenie w siódmej minucie za sprawą Simone Edery.
Później sprawy w swoje ręce wziął Mariusz Stępiński. Polski napastnik w ciągu niespełna trzech minut popisał się dubletem, który sprawił, że Lecce wyszło na prowadzenie.
Dla snajpera była to ósma i dziewiąta bramka w tym sezonie Serie B. Dorzucił też jedno trafienie w rozgrywkach o Puchar Włoch. Jeszcze przed przerwą na do siatki Lecce trafił jednak Adriano Montalto.
Po przerwie żaden gol już nie padł. Stępiński na boisku przebywał do 70. minuty, gdy zmienił do Rodriguez. Ani minuty nie zagrał drugi z Polaków z Lecce - Marcin Listkowski.
Lecce jest czwarte w tabeli. To pozycja gwarantująca udział w barażach o awans do Serie A.
Maciej Pietrasik07 May 2021 · 15:00