Duży talent przenosi się do Premier League. Wcześniej łączono go z transferem do PSG

Duży talent przenosi się do Premier League. Wcześniej łączono go z transferem do PSG
instagram @hekitike
Autor: Maciej Pietrasik 4 cze 2022 | 21:37
Hugo Ekitike w przyszłym sezonie będzie grał w Premier League. Jak donosi Fabrizio Romano, utalentowany napastnik podpisze umowę z Newcastle. "Sroki" dogadały się już z Reims.
19-latek w sezonie 2021/2022 z bardzo dobrej strony pokazał się w rozgrywkach Ligue 1. Dzięki temu uwagę na niego zwróciło kilka znacznie silniejszych zespołów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Francuskie media informowały między innymi, że Ekitike znalazł się na celowniku PSG. Mistrzowie Francji za utalentowanego napastnika mieli oferować 45 milionów euro.
Ostatecznie snajper przeniesie się jednak do Premier League. Od kilku tygodni Reims było w ścisłym kontakcie z Newcastle United. "Sroki" prowadziły w walce o napastnika.
Jak informuje Fabrizio Romano, oba kluby doszły już do pełnego porozumienia. Anglicy za nastolatka zapłacą co najmniej 30 milionów euro.
Ta kwota może jeszcze powiększyć się o opcjonalne bonusy. Na ich mocy Reims może zarobić dodatkowe pięć milionów euro. Do uzgodnienia pozostały już tylko warunki indywidualnej umowy z piłkarzem.
Agent Ekitike rozmawia na ten temat ze "Srokami" za zgodą Reims. Jak tylko warunki kontraktu zostaną ustalone, Francuz będzie mógł przenieść się do Anglii.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano

Dyskusja 7