Dwa oblicza Manchesteru City. Wicemistrzowie Anglii lepsi od Wolverhampton, De Bruyne znów czarował [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 21 wrz 2020 | 23:09
Manchester City rozpoczął rywalizację w Premier League od cennego zwycięstwa nad Wolverhampton. W pierwszej połowie wicemistrzowie Anglii dominowali nad rywalami i pewnie prowadzili. W drugiej części spotkania "Wilki" były bliskie wyrównania, ale ostatecznie "The Citizens" zwyciężyli 3:1.
Podopieczni Pepa Guardioli od samego początku ruszyli do ofensywy. W pierwszym kwadransie nie zdołali zbytnio zagrozić bramce Wolverhampton, ale obronę gospodarzy sforsowali dość szybko. W 19. minucie Romain Saiss faulował w polu karnym Kevina De Bruyne, a Belg nie miał problemów z wykorzystaniem "jedenastki".
Przewaga "The Citizens" w pierwszej połowie nie podlegała dyskusji. Rui Patricio zdołał jeszcze obronić strzał Raheema Sterlinga, lecz w 32. minucie po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. De Bruyne zagrał prostopadłe podanie w pole karne, tam Sterling wycofał futbolówkę do Phila Fodena, któremu pozostało jedynie dopełnienie formalności.
W końcówce tej części gry Foden i De Bruyne mogli skompletować dublet. Pierwszy przestrzelił, drugi nie wykorzystał natomiast sytuacji sam na sam z Ruim Patricio. Blisko szczęścia był też Rodri, lecz kolejnych trafień w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.
Przerwa podziałała bardzo korzystnie na zawodników Wolverhampton. "Wilki" w ciągu piętnastu minut napędziły rywalom dużo więcej strachu niż przed poprzednie trzy kwadranse. Dwie znakomite okazje miał Daniel Podence, jedną Raul Jimenez. Obaj jednak pudłowali.
Manchester City mógł mówić o dużym szczęściu, bo gdyby któryś z tych trzech strzałów był celny, Ederson byłby bez większych szans na interwencję. W 71. minucie do siatki Wolverhampton trafił Gabriel Jesus, ale Brazylijczyk był na wyraźnym spalonym.
Siedem minut później "Wilki" zdołały wreszcie zdobyć gola kontaktowego. Podence założył siatkę De Bruyne, precyzyjnie dośrodkował na głowę Jimeneza, a ten pokonał golkipera 'The Citizens". Był to pierwszy celny strzał gospodarzy w całym meczu.
Wolverhampton atakowało bramkę wicemistrzów kraju, starając się doprowadzić do remisu. W samej końcówce to Manchester City zadał jednak decydujący cios - w 95. minucie rezultat na 3:1 ustalił Gabriel Jesus.

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 7

22 wrz 2020 | 10:15
0
Po pierwszej połowie zasnąłem, taki to był świetny mecz.
22 wrz 2020 | 10:08
0
Wilki po sprzedazy swoich waznych zawodników i tak dobrze sobie radzily i mogly nawet zremisowac
22 wrz 2020 | 06:32
0
Jak zwykle karny z dupy na poczatku to normalne.
22 wrz 2020 | 01:44
0
Mecz Portugalia vs Reszta Swiata .
22 wrz 2020 | 00:24
Ile zmarnowali w drugiej połowie Wilki sytuacji szkoda gadać bo mogli powalczyć o remis w pierwszej połowie dominacja Manchesteru City natomiast w drugiej połowie był równy mecz no cóż Wilki powalczą z taką grą o top 8 widać braki że nie ma Diego Joty ale potencjał jest w tej drużynie.