Dwie asysty Mateusza Klicha! Polak imponuje formą w MLS [WIDEO]

Mateusz Klich zanotował dwie asysty w meczu z New York City. D.C. United i tak przegrało jednak 2:3.
Gospodarze fantastycznie rozpoczęli to spotkanie. Po pierwszej połowie prowadzili różnicą dwóch bramek za sprawą trafień Tallesa Magno i Santiago Rodrigueza.
W drugiej połowie ekipa z Waszyngtonu ruszyła do odrabiania strat. Już w 46. minucie Mateusz Klich posłał centrę do Christiana Benteke, który trafił do siatki.
Później prowadzenie New York City podwyższył Thiago Andrade. W 90. minucie Klich zaliczył drugą asystę. Tym razem pomocnik dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a bramkę głową zdobył Steven Birnbaum.
Klich po przenosinach do MLS zanotował już jedną bramkę i dwie asysty w czterech spotkaniach. To jednak nie wystarczyło, aby przekonać Fernando Santosa, który nie powołał pomocnika D.C. United.
Po raz ostatni Klich zagrał w kadrze 1 czerwca ubiegłego roku przy okazji starcia z Walią. W sumie 32-latek uzbierał 41 występów w seniorskiej reprezentacji Polski.
Adam Kłos19 Mar 2023 · 11:30