Dwóch byłych kadrowiczów w historycznej jedenastce francuskiego klubu. Wielkie nazwiska obok nich. "Duma"

Dwóch byłych kadrowiczów w historycznej jedenastce francuskiego klubu. Wielkie nazwiska obok nich. "Duma"
Adam Starszynski / PressFocus
Guingamp przedstawiło najlepszą jedenastkę w historii swojego klubu. W plebiscycie z okazji 110-lecie francuskiej drużyny znalazło się dwóch byłych reprezentantów Polski.
Guingamp obchodzi swoje 110-lecie. Francuski w przeszłości klub splatał swoje losy z kilkoma reprezentantami Polski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jego barwy reprezentowali między innymi Andrzej Szarmach oraz Marek Jóźwiak. Teraz obaj zawodnicy trafili do najlepszej jedenastki w historii drużyny.
- To powód do dumy, bo lata mijają, a ludzie tam mnie jeszcze pamiętają. I to nie tylko jako piłkarza, ale także człowieka. To nawet ważniejsze. W czwartek lecę do Francji na "Mecz Legend" i uroczystą galę na której będę miał okazję spotkać się z moimi przyjaciółmi, których dawno nie widziałem - powiedział Jóźwiak w rozmowie z portalem "Interia.pl".
Poza byłymi reprezentantami Polski w gronie wyróżnionych zawodników znalazły się wielkie osobistości świata futbolu. Wyróżniono między innymi Didiera Drogbę (2002-03), Florenta Maloudę (2000-03) oraz Hubert Fournier (1993-96).
Marek Jóźwiak grał dla Guingamp od 1996 do 2001 roku. Wystąpił w 119 spotkaniach. Andrzej Szarmach zaś reprezentował francuski klub przez dwa sezony (1985-87) i strzelił 33 gole.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk21 Sep 2022 · 18:37
Źródło: Interia

Przeczytaj również