Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą blisko awansu do Ligi Mistrzów. Cały mecz Polaka [WIDEO]

Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 23 wrz 2020 | 22:55
Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie znacznie przybliżyło się do awansu do Ligi Mistrzów. Zespół z Ukrainy pokonał na wyjeździe Gent 2:1. Zwycięstwo 2:0 u siebie odniósł Olympiakos Pireus. Remisem 3:3 zakończyło się pasjonujące starcie Molde z Ferencvarosem.
W decydującej fazie eliminacji Champions League, w przeciwieństwie do poprzednich rund, rozgrywane są dwumecze. Dynamo Kijów już teraz znacznie przybliżyło się do awansu, bo wygrało na terenie rywala.
W 9. minucie rezultat otworzył Władysław Supriaga. Gol początkowo nie został uznany ze względu na rzekomego spalonego, ale błąd arbitra naprawił system VAR. Przed przerwą wyrównał Tim Kleindienst.
Sytuacja Gentu mocno skomplikowała się na początku drugiej połowy, gdy w ciągu zaledwie trzech minut dwie żółte kartki zobaczył Roman Bezus. Przewaga gości w końcówce była bezdyskusyjna i ostatecznie wywalczyli zaliczkę przed rewanżem.
W 79. minucie rezultat na 2:1 dla Dynama ustalił Carlos de Pena. Cały mecz w barwach gości rozegrał Tomasz Kędziora. Polak zaliczył naprawdę dobre zawody.

śr. wiek: 25.4 lat
Swój mecz przegrali pogromcy Legii Warszawa, czyli Omonia Nikozja. Cypryjczycy nie byli faworytami w starciu z Olympiakosem Pireus, lecz długo utrzymywali korzystny rezultat.
Gospodarze mieli sporą przewagę, ale do siatki trafili dopiero w 69. minucie. Wówczas arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z piłkarzy Omonii. "Jedenastkę" wykorzystał Mathieu Valbuena. Już w doliczonym czasie gry zaliczkę Greków powiększył Youseff El Arabi.

śr. wiek: 32.2 lat
Najwięcej emocji mieliśmy w starciu Molde z Ferencvarosem. Węgrzy sprawili już w tych eliminacjach dwie duże niespodzianki, eliminując Celtic Glasgow oraz Dinamo Zagrzeb. Mecz w Norwegii także zaczęli znakomicie - już w siódmej minucie rezultat otworzył Franck Boli.
Gdy w drugiej połowie prowadzenie gości podwyższył Uzuni, wydawało się, że Ferencvaros jest jedną nogą w fazie grupowej. Molde rzuciło się jednak do odrabiania strat i zrobiło to z nawiązką.
W niespełna pół godziny zrobiło się 3:2 dla gospodarzy po trafieniach Jamesa, Eikrema oraz Ellingsena. Ostatecznie skończyło się jednak remisem 3:3. Rzut karny dla Węgrów wykorzystał Kharatin.

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 3

24 wrz 2020 | 00:40
Nie jestem wielkim fanem węgierskiego futbolu ,ani norweskiego...ale co zapunktowali w tym roku w pucharach to ich. Norweska liga jest poza naszym zasięgiem ,ale do ligi węgierskiej traciliśmy najmniej ,ale nawet po tak udanym roku (jak na ostatnie lata) prawdopodobnie nie uda nam się ich wyprzedzić. Może gdyby chociaż 2 nasze kluby awansowały do fazy grupowej w LE (Lech i Legia). Ale to musiałbym sprawdzić czy tylko Ferencváros ich reprezentuje w pucharach ,bo jeśli są też inne kluby to szansa jest jeszcze mniejsza. Trzeba uczciwie przyznać ,że akurat ten klub jeśli awansuje to w sposób całkowicie zasłużony. A stanęły na ich drodze nie byle jakie kluby ,bo Dinamo Zagrzeb (Mistrz Chorwacji) ,Celtic Glasgow (Mistrz Szkocji) no i Djurgården Sztokholm (Mistrz Szwecji)...zupełnie inaczej Molde chyba najwięksi szczęściarze w losowaniu. Jedyny godny uwagi przeciwnik to Karabach Agdam - czyli rywal Legii w przypadku awansu do 4 rundy ;) co sprawia ,że wpadamy w delikatny optymizm ,bo skoro oni mogą to może i "my" też możemy ? ;) Pomarzyć zawsze można ,bo jednak to Molde (były klub Solskjera) niemal wygrało mecz z tymi "Węgrami" których ja tu się nachwalić nie mogłem. Pan Czesław i jego Legia potrzebuje niemal cudu. Przykro to pisać ,bo wiadomo w jak nieciekawej sytuacji jest Legia...Ale i tak wiadomo ,że jak się usiądzie przed telewizorem to będzie się za nich odprawiać modły i trzymać kciuki...ale to nie zmienia faktu ,że będzie Legii ekstremalnie ciężko awansować i dalej punktować w rankingu. A przypominam ,że tylko w przypadku awansu Legii Warszawa do fazy grupowej nie będzie można uznać tego sezonu za stracony. Nie oglądałem meczu ani Węgrów ,ani Norwegów ,ale pamiętam ,że Legia swego czasu dobrze śledziła ten rynek ,skoro wytransferowała nawet dwóch graczy z tych klubów. I akurat oni naszej ligi nie zwojowali ,bo mowa tu o Dominiku Nagy i Danielu Chima Chukwu...ale w tym roku skauci ewidentnie zaspali ,a pewnie kilku ciekawych graczy było do wzięcia za kasę w naszym zasięgu. Tego już się nie dowiemy ,bo po takich wynikach i sukcesach to już jest nieaktualne. No chyba ,że znowu weźmiemy tych z gorszego sortu...

0
Nie jestem wielkim fanem węgierskiego futbolu ,ani norweskiego...ale co zapunktowali w tym roku w pucharach to ich. Norweska liga jest poza naszym zasięgiem ,ale do ligi węgierskiej traciliśmy najmniej ,ale nawet po tak udanym roku (jak na ostatnie lata) prawdopodobnie nie uda nam się ich wyprzedzić. Może gdyby chociaż 2 nasze kluby awansowały do fazy grupowej w LE (Lech i Legia). Ale to musiałbym sprawdzić czy tylko Ferencváros ich reprezentuje w pucharach ,bo jeśli punktowały też inne kluby to szansa jest jeszcze mniejsza. Trzeba uczciwie przyznać ,że akurat ten klub jeśli awansuje to w sposób całkowicie zasłużony. A stanęły na ich drodze nie byle jakie kluby ,bo Dinamo Zagrzeb (Mistrz Chorwacji) ,Celtic Glasgow (Mistrz Szkocji) no i Djurgården Sztokholm (Mistrz Szwecji)...zupełnie inaczej Molde chyba najwięksi szczęściarze w losowaniu. Jedyny godny uwagi przeciwnik to Karabach Agdam - czyli rywal Legii w przypadku awansu do 4 rundy ;) co sprawia ,że wpadamy w delikatny optymizm ,bo skoro oni mogą to może i "my" też możemy ? ;) Pomarzyć zawsze można ,bo jednak to Molde (były klub Solskjera) niemal wygrało mecz z tymi "Węgrami" których ja tu się nachwalić nie mogłem. Pan Czesław i jego Legia potrzebuje niemal cudu. Przykro to pisać ,bo wiadomo w jak nieciekawej sytuacji jest Legia...Ale i tak wiadomo ,że jak się usiądzie przed telewizorem to będzie się za nich odprawiać modły i trzymać kciuki...ale to nie zmienia faktu ,że będzie Legii ekstremalnie ciężko awansować i dalej punktować w rankingu. A przypominam ,że tylko w przypadku awansu Legii Warszawa do fazy grupowej nie będzie można uznać tego sezonu za stracony. Nie oglądałem meczu ani Węgrów ,ani Norwegów ,ale pamiętam ,że Legia swego czasu dobrze śledziła ten rynek ,skoro wytransferowała nawet dwóch graczy z tych klubów. I akurat oni naszej ligi nie zwojowali ,bo mowa tu o Dominiku Nagy i Danielu Chima Chukwu...ale w tym roku skauci ewidentnie zaspali ,a pewnie kilku ciekawych graczy było do wzięcia za kasę w naszym zasięgu. Tego już się nie dowiemy ,bo po takich wynikach i sukcesach to już jest nieaktualne. No chyba ,że znowu weźmiemy tych z gorszego sortu...

23 wrz 2020 | 23:41