Dyrektor sportowy Pogoni Szczecin o transferowych planach klubu: Wiem, czego potrzebujemy

Dyrektor sportowy Pogoni Szczecin o transferowych planach klubu: Wiem, czego potrzebujemy
Szymon Gorski / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 19 maj 2022 | 21:59
Pogoń Szczecin ma ambitne plany na kolejny sezon. "Portowcy" liczą na to, że będą w stanie włączyć się do walki o mistrzostwo Polski. Dyrektor sportowy klubu, Dariusz Adamczuk, wypowiedział się na temat planów na letnie okienko.
Do nowego sezonu "Duma Pomorza" przystąpi z nowym trenerem. Będzie nim Szwed, Jens Gustafsson. Na stanowisku szkoleniowca zastąpi on Kostę Runjaica, któremu kończy się obecny kontrakt.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dyrektor sportowy Pogoni, Dariusz Adamczuk, nie ukrywa, że szczecinianie przez długi czas szukali nowego szkoleniowca. Ma nadzieję na to, że pod jego wodzą zespół jeszcze bardziej się rozwinie.
- Powodów jego zatrudnienia było kilka. Po pierwsze, długość pracy trenera w Szwecji. To nie jest na pewno trener na chwilę. Po drugie, to szkoleniowiec, który potrafi wydobyć zespół z kryzysu. Jego wizja stylu gry też jest podobna do takiej, jaką my mamy. Nie chcemy zmieniać swojego stylu. Trener ma też doświadczenie pracy w klubach, w których dużą rolę odgrywali zawodnicy młodzi. A wizja Pogoni Szczecin jest taka, żeby dawać szansę gry młodym chłopakom, ale też rywalizować o mistrzostwo Polski - powiedział Adamczuk, cytowany przez oficjalną stronę Pogoni.
- Oczywiście połączenie tych dwóch rzeczy nie jest łatwe, ale takie są nasze cele. Ważna też była rozmowa z trenerem. Obie strony musiały tę współpracę „poczuć”. Myślę, że wspólnie będziemy robić wszystko, aby Pogoń zdobyła upragnione mistrzostwo Polski - dodał.
- Wiem, czego potrzebujemy. Każdą decyzję, tak jak było w przypadku trenera Kosty, będziemy konsultować z pierwszym trenerem. Jesteśmy jeszcze na takim etapie, że okienko nie jest jeszcze otwarte, a trener nie miał okazji obserwować chłopaków na żywo - podkreślił.
- Pamiętajmy, że każda zmiana trenera to szansa dla niektórych zawodników w klubie, aby się odblokowali i poszli jeszcze bardziej do przodu. Wiemy, co chcemy zrobić i było to konsultowane z trenerem - zakończył.
Źródło: Pogonszczecin.pl