Eberechi Eze z akcją w stylu Diego Maradony. Przebiegł z piłką całe boisko i pokonał bramkarza [WIDEO]

Crystal Palace w meczu 17. kolejki Premier League pokonało 2:0 Sheffield United. Ozdobą spotkania było trafienie Eberechiego Eze, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył przepięknego gola.
Piłkarze Crystal Palace byli faworytami spotkania z Sheffield United, które w tym sezonie Premier League jeszcze nie wygrało. Już w czwartej minucie wynik po stronie gospodarzy otworzył Jeffrey Schlupp.
Później reprezentant Ghany doznał jednak kontuzji i jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Eberechi Eze.
I to właśnie 22-latek był autorem akcji, którą w tej kolejce Premier League trudno będzie przebić. Wszystko działo się tuż przed przerwą.
Zawodnicy Sheffield United starali się wówczas założyć pressing, ale piłka trafiła do Eberechiego Eze, a ten minął pierwszego rywala i ruszył z futbolówką do przodu.
Anglik przebiegł z nią niemal przez całe boisko, a rywale jedynie przyglądali się jego akcji. Wszystko zakończyło się uderzeniem sprzed pola karnego i drugim golem dla Crystal Palace.
Kibice porównują 22-latka do Diego Maradony, który wielokrotnie mijał rywali w podobnym sposób. Gospodarze wygrali cały mecz 2:0 i awansowali dzięki temu na dwunaste miejsce w rozgrywkach.
Maciej Pietrasik02 Jan 2021 · 18:26