Efektowny debiut Ronalda Koemana w FC Barcelonie. Ansu Fati przyćmił Leo Messiego [WIDEO]

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Udany początek sezonu w wykonaniu Barcelony. Wicemistrzowie Hiszpanii rozbili Villarreal 4:0.
Piłkarze Koemana, dla którego był to ligowy debiut w roli trenera zespołu z Camp Nou, rozpoczęli mecz z dużym animuszem. Prowadzenie objęli już po kwadransie. Lenglet wykonał długie podanie do Alby, ten dośrodkował z końcowej linii boiska, a Fati strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Asenjo.
Cztery minuty później było już 2:0. Coutinho przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, dograł do Fatiego, a ten nie miał problemu z wykorzystaniem sytuacji sam na sam.
Nastolatek z Barcelony był w roli głównej też w 34. minucie, gdy wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Messi.
Przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę. Messi dośrodkował w pole karne, a Torres interweniował tak niefortunnie, że wbił piłkę do własnej siatki.
W drugiej połowie Barcelona kontrolowała grę. Choć gole nie padły, to jej piłkarze kilka razy zmusili do wysiłku Asenjo. Bramkarz Villarreal z trudem bronił strzały Messiego. Ronald Koeman mógł sprawdzić rezerwowych. Na boisku pojawili się Dembele, Pedri, Trincao i Pjanić.
Marcin Karbowski27 Sep 2020 · 22:50