Ekspansja Ekstraklasy! Europejscy nadawcy kupują prawa do pokazywania polskiej ligi

Ekspansja Ekstraklasy! Europejscy nadawcy kupują prawa do pokazywania polskiej ligi
Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 22 maj 2020 | 16:12
Szybkie wznowienie rozgrywek do dla Ekstraklasy wielka szansa na promocję w całej Europie. Prawa do pokazywania meczów naszej ligi kupili już nadawcy z kilkunastu państw.
Na mocy zawartych dotąd umów Ekstraklasa będzie pokazywana w szesnastu europejskich państwach. Do końca obecnego sezonu dwa mecze z każdej kolejki zaprezentuje dostępna za darmo na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii telewizja Free Sports. W tym kanale można też oglądać m.in. Primera Division, Serie A, czy MLS.
Ekstraklasa chwali się też innymi umowami. Zgodnie z nimi jej rozgrywki będą mogli śledzić widzowie w Izraelu, Danii, Szwecji i Norwegii. Ponadto poszerzone zostały prawa telewizji Sportigital, która działa w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Ligę polską będzie można oglądać też w siedmiu państwach byłej Jugosławii - umowę w tej sprawie podpisano jeszcze przed startem bieżących rozgrywek.
Ekstraklasa zamierza też promować dostępną poza granicami Polski platformę streamingową. Można na niej obejrzeć wszystkie mecze sezonu na żywo i w formie VOD.
Rozgrywki Ekstraklasy zostaną wznowione 29 maja. Hitem pierwszej po przerwie kolejki będzie mecz Lecha z Legią. Do końca sezonu każda z drużyn rozegra jeszcze jedenaście spotkań.
Źródło: Ekstraklasa

Dyskusja 4

22 maj 2020 | 23:44
0
Co za debil zdecydowal o kompromitowaniu polskiej ligi za granica?
22 maj 2020 | 17:34
0
Wszystko jest. Pieniądze, telewizja, otoczka. Tylko nie ma tego poziomu który dałoby się oglądać. Nasza liga to kopanina.
22 maj 2020 | 17:00
0
Nie dziwota, w końcu to najlepsza liga świata. Izrael, Dania, Norwegia, Szwecja. Te doniesienia napawają dumą.
22 maj 2020 | 16:48
0
W sumie nie ma się co dziwić, ja jak mam problemy z zaśnięciem odpalam sobie naszą "Ekstraklasę" zawsze pomaga.