El. ME: Bośnia i Hercegowina rozbiła Finlandię, świetny mecz Miralema Pjanica

Bośnia i Hercegowina rozbiła Finlandię, świetny mecz Miralema Pjanica
Marco Canoniero / shutterstock.com
Bośnia i Hercegowina rozbiła przed własną publicznością Finlandię 4:1 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu siódmej kolejki grupy J eliminacji Euro 2020.
Na obiekcie Bilino Polje w Zenicy prowadzenie gospodarzom zapewnił w sytuacji sam na sam Izet Hajrović, któremu świetnie dograł w pole karne Zoran Kvrżić.
Później dwukrotnie celnie przymierzył Miralem Pjanić. Pomocnik Juventusu Turyn najpierw wykorzystał rzut karny, a po zmianie stron efektownie uderzył z woleja pod poprzeczkę z kilkunastu metrów. Siedemnaście minut przed końcem podwyższył strzałem po koźle z pola karnego Armin Hodżić. Sześć minut później rozmiary przegranej zmniejszył z bliska Joel Pohjanpalo.
Zespół z Bałkanów po trzecim zwycięstwie awansował na trzecie miejsce w tabeli, zmniejszając do dwóch punktów stratę do drugich w klasyfikacji "Suomi", którzy doznali trzeciej porażki w tych eliminacjach. Na czele stawki są niepokonani Włosi.