Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

El. ME. Niemcy i Holendrzy jadą na Euro 2020. Dwie bramki Kroosa, Neuer obronił rzut karny [WIDEO]

Manuel Neuer
Źródło zdjęcia: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Niemcy pokonali Białoruś 4:0 (1:0), a Holandia zremisowała bezbramkowo z Irlandią Północną w meczach grupy C. Tym samym Niemcy i Holendrzy zapewnili sobie awans na Euro 2020.

Niemieccy piłkarze dosyć długo nie mogli pokonać białoruskiej defensywy. Udało się to dopiero kilka minut przed przerwą za sprawą trafienia Gintera.

Po powrocie z szatni Niemcy ruszyli do ataku. W ciągu kilku minut zdobyli dwie bramki - najpierw trafił Goretzka, a następnie Kroos.

W 75. minucie goście mogli zdobyć bramkę honorową. Na ich drodze stanął jednak Manuel Neuer, który obronił rzut karny.

Kilka minut przed końcowym gwizdkiem drugą bramkę w spotkaniu zdobył Toni Kroos, który tym samym ustalił wynik rywalizacji.

W innym meczu grupy C Holandia bezbramkowo zremisowała z Irlandią Północną, choć goście byli bliscy zdobycia bramki, jednakże zmarnowali rzut karny. Wyniki te oznaczają, że Niemcy i Holendrzy mogą być już pewni awansu na Euro 2020.

* * * * *

41'
49'
55'
75'
83'
75'

wreszcie,
ja osobiście ciężko znosiłem brak reprezentacji Oranje na dwóch ostatnich dużych imprezach, brakowało mi tego stylu gry i rzeszy fanów w pomarańczowych koszulkach
16 lis 2019 | 22:49
+6
a mi i tak będzie brakować Sneijdera. :(
16 lis 2019 | 23:09
+13
mi szkoda że Sneijder za 2010 nie dostał Złotej Piłki
potrójna korona z Interem, król strzelców mistrzostw świata (niesamodzielny) i wicemistrzostwo świata...
Modric za bardzo podobne osiągnięcia dostał za 2018, choć jako zawodnik grał słabiej niż Sneijder w 2010
16 lis 2019 | 23:26
+5
Tak samo jak franck Ribery w 2013 roku. Teraz to nie ma szans aby ktokolwiek inny niż zawodnicy spoza Hiszpani dostał złotą piłkę. :(