El. ME. Niemcy i Holendrzy jadą na Euro 2020. Dwie bramki Kroosa, Neuer obronił rzut karny [WIDEO]

Niemcy i Holendrzy jadą na Euro 2020. Dwie bramki Toniego Kroosa, Manuel Neuer obronił rzut karny [WIDEO]
Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Niemcy pokonali Białoruś 4:0 (1:0), a Holandia zremisowała bezbramkowo z Irlandią Północną w meczach grupy C. Tym samym Niemcy i Holendrzy zapewnili sobie awans na Euro 2020.
Niemieccy piłkarze dosyć długo nie mogli pokonać białoruskiej defensywy. Udało się to dopiero kilka minut przed przerwą za sprawą trafienia Gintera.
Po powrocie z szatni Niemcy ruszyli do ataku. W ciągu kilku minut zdobyli dwie bramki - najpierw trafił Goretzka, a następnie Kroos.
W 75. minucie goście mogli zdobyć bramkę honorową. Na ich drodze stanął jednak Manuel Neuer, który obronił rzut karny.
Kilka minut przed końcowym gwizdkiem drugą bramkę w spotkaniu zdobył Toni Kroos, który tym samym ustalił wynik rywalizacji.
W innym meczu grupy C Holandia bezbramkowo zremisowała z Irlandią Północną, choć goście byli bliscy zdobycia bramki, jednakże zmarnowali rzut karny. Wyniki te oznaczają, że Niemcy i Holendrzy mogą być już pewni awansu na Euro 2020.