El. ME. Niesamowita pogoń Danii w meczu ze Szwajcarią! W dziewięć minut z 0:3 na 3:3!

Niesamowita pogoń Danii w meczu ze Szwajcarią! W dziewięć minut z 0:3 na 3:3!
A.RICARDO / shutterstock.com
Szwajcaria zremisowała przed własną publicznością z Danią 3:3 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu drugiej kolejki grupy D eliminacji mistrzostw Europy 2020.
Na St. Jakob-Park w Bazylei prowadzenie uczestnikom Final Four najsilniejszej Dywizji A rozgrywek Ligi Narodów zapewnił po niespełna dwudziestu minutach gry Remo Freuler. Pomocnik Atalanty Bergamo zaskoczył Kaspera Schmeichela płaskim strzałem z pola karnego w długi róg.
Dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Granit Xhaka. Po kolejnych dziesięciu minutach efektowną przewrotką popisał się Breel Embolo i mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy piłka wpadła do siatki.
Sześć minut przed końcem przymierzył celnie głową z bliska Mathias Jorgensen, a po kolejnych czterech minutach kontaktowe trafienie uzyskał Christian Gytkjaer, dopełniając tylko formalności po składnej akcji całej drużyny. Mistrzowie Europy z 1992 roku poszli za ciosem i już w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Henrik Dalsgaard, w zamieszaniu pod bramką gospodarzy, sytuacyjnym strzałem głową uratował remis.
"Helweci" po stracie pierwszych punktów są na drugim miejscu w klasyfikacji tej grupy. Zespół ze Skandynawii dopiero inaugurował w tych eliminacjach. Kolejnym przeciwnikiem obu tych drużyn będzie odpowiednio w czerwcu i na początku września prowadząca w tabeli Irlandia.

Rumunia - Wyspy Owcze 4:1 (3:1)

Bramki: Deac 26, Keseru 29, 32, Puscas 63 - Davidsen 40-karny.
Norwegia - Szwecja 3:3 (1:0)

Bramki: Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7 - Claesson 70, Quaison 87, 90+1.
GRUPA J
Włochy - Liechtenstein 6:0 (4:0)

Bramki: Sensi 17, Verratti 32, Quagliarella 35-karny, 45+3-karny, Kean 70, Pavoletti 77.

Czerwona kartka: Kaufmann (45+2, Liechtenstein).
Bośnia i Hercegowina - Grecja 2:2 (2:0)

Bramki: Visca 10, Pjanić 15 - Fortounis 64-karny, Kolovos 85.

Czerwona kartka: Pjanic (65, BiH).
Jakub Kreśliński26 Mar 2019 · 22:52