El. ME: Siódme zwycięstwo i awans reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy

Siódme zwycięstwo i awans reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy
Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Autor: Mateusz Jagniaciak 12 paź 2019 | 22:46
Włochy wygrały u siebie z Grecją 2:0 (0:0) w najciekawiej zapowiadającym się wieczornym sobotnim meczu siódmej kolejki grupy J eliminacji Euro 2020.
Na Stadio Olimpico w Rzymie kibice czekali na gola ponad godzinę. Opór gości złamał dopiero po strzale z rzutu karnego Jorginho. Kwadrans później podwyższył po znakomitym uderzeniu z dystansu Federico Bernardeschi.
Niepokonana dotąd "Squadra Azzurra" po siódmej wygranej zapewniła sobie w ten sposób bezpośredni awans do turnieju głównego. O drugie miejsce w tej grupie walczą jeszcze Bośnia i Hercegowina, Finlandia i Armenia.
Bliscy siódmego zwycięstwa w eliminacjach byli także Hiszpanie. "La Furia Roja" zremisowała jednak w Oslo z Norwegią 1:1. Na Ullevaal Stadion prowadzenie ekipie z Półwyspu Iberyjskiego zapewnił dwie minuty po przerwie uderzeniem zza linii pola karnego Saul. Wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Joshua King.
Podopieczni Roberto Moreno mają pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli grupy F drużyną Szwecji, z którą zagrają we wtorek w Sztokholmie. Wygrana zapewni trzykrotnym mistrzom Europy do bezpośredniego awansu na turniej główny.