El. ME. Szwecja zremisowała z Norwegią, Hiszpania o krok od awansu

Szwedzi zremisowali z Norwegami, Hiszpania o krok od awansu
Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Szwecja zremisowała u siebie z Norwegią 1:1 (0:1) w najciekawszym niedzielnym wieczornym meczu szóstej kolejki eliminacji Euro 2020.
Na Friends Arena w Sztokholmie goście objęli prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy. Martin Odegaard zagrał precyzyjnie w pole karne do Stefana Johansena i ten płaskim strzałem w długi róg zaskoczył Robina Olsena. Kwadrans po zmianie stron wyrównał uderzeniem sprzed linii pola karnego Emil Forsberg.
Pierwsze starcie tych drużyn ze Skandynawii zakończyło się również remisem 3:3. Ćwierćfinaliści mundialu w Rosji umocnili się nieznacznie na drugim miejscu w tabeli grupy F, natomiast podopieczni Larsa Lagerbacka spadli na czwartą lokatę.
Na czele klasyfikacji jest niepokonana wciąż Hiszpania. "La Furia Roja" rozbiła w niedzielę wieczorem Wyspy Owcze 4:0 (1:0) i jest już bardzo blisko bezpośredniego awansu do przyszłorocznego turnieju. Na Estadio El Molinon w Gijon po dwa gole strzelili Rodrigo i wprowadzony po zmianie stron Paco Alcacer.
W odbywającym się wcześniej meczu grupy F Rumunia wygrała z Maltą 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa swojego zespołu strzelił Puscas.