El. ME U-21. Kolejny triumf kadry Michniewicza, Serbowie pokonani [WIDEO]

Kolejny triumf kadry Michniewicza, Serbowie pokonani [WIDEO]
ASInfo
Reprezentacja Polski U-21 pokonała rówieśników z Serbii 1:0 (0:0) w meczu eliminacji mistrzostw Europy.
Polacy do spotkania przystępowali po remisie 2:2 w meczu z Rosją. Serbowie z kolei pokonali 1:0 Bułgarię. Trudno było wskazać faworyta, ale ewentualne zwycięstwo mocno przybliżało kadrę Michniewicza do awansu i dawało spory spokój przed kolejnymi starciami.
Gospodarze powinni objąć prowadzenie w 23. minucie. Znakomitą okazję zmarnował wtedy Klimala, pudłując głową z najbliższej odległości po świetnym dośrodkowaniu Jóźwiaka. Cztery minuty później główny bohater poprzedniej akcji znalazł się sam przed Iliciem, lecz nie zdołał go pokonać. Gracz Jagiellonii Białystok tuż przed przerwą trafił jeszcze w słupek. Mimo niezłej gry naszej kadry na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.
Także po zmianie stron to Polacy byli groźniejsi, lecz wciąż nie mogli trafić do siatki. W 67. minucie świetnie uderzył Listkowski, lecz golkiper Serbów ponownie stanął na wysokości zadania. Skapitulował dopiero jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy po podaniu Klimali gola strzelił Bogusz.
Po objęciu prowadzenia nasi reprezentanci kreowali kolejne sytuacje (m.in. niecelnie strzelał Jóźwiak), ale nie podwyższyli już prowadzenia. Spotkanie zakończyło się ich skromnym zwycięstwem.
Maciej Ziętarek15 Oct 2019 · 19:54
Źródło: Własne