El. ME. Włosi minimalnie lepsi od Bośni i Hercegowiny

Włosi minimalnie lepsi od Bośni i Hercegowiny
Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Włochy wygrały u siebie z Bośnią i Hercegowiną 2:1 (1:1) w najciekawszym meczu czwartej kolejki grupy J eliminacji piłkarskich Euro 2020.
Na Allianz Stadium w Turynie prowadzenie przyjezdnym zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą strzałem z bliska Edin Dżeko, któremu precyzyjnie zagrywał w pole karne Edin Visca.
Trzy minuty po zmianie wyrównał efektownym wolejem z dystansu Lorenzo Insigne, któremu technicznie dośrodkował z rzutu rożnego Federico Bernardeschi. Losy konfrontacji rozstrzygnął cztery minuty przed końcem Marco Verratti. Pomocnik PSG, po asyście Insigne, dokładnie uderzył w długi róg i golkiper gości nawet nie drgnął na linii bramkowej. "Squadra Azzurra" po czwartej wygranej z rzędu pewnie prowadzi w klasyfikacji tej grupy.
Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowała Finlandia. "Suomi" tym razem pokonali na wyjeździe Liechtenstein 2:0 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli.