Emocjonalna reakcja piłkarza na utrzymanie Leeds. Przemierzył całe boisko klęcząc i dziękując Bogu [WIDEO]

Emocjonalna reakcja piłkarza na utrzymanie Leeds. Przemierzył całe boisko klęcząc i dziękując Bogu [WIDEO]
Screen Twitter
Autor: Hubert Kowalczyk 23 maj 2022 | 19:18
Raphinha, jeden z liderów Leeds United, nie krył wzruszenia po meczu, który przypieczętował utrzymanie jego zespołu w Premier League. Brazylijczyk padł na kolana i klęcząc przemierzył całe boisko.
W minioną niedzielę (22.05) Leeds United wywalczyło utrzymanie w Premier League. Podopieczni Jessego Marscha wygrali 2:1 z Brentford, co pomogło im w wywalczeniu celu, który wydawał się bardzo odległy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jeszcze przed ostatnią kolejką sezonu "Pawie" zajmowały miejsce w strefie spadkowej. Jednakże ich zwycięstwo oraz porażka Burnley z Newcastle United (1:2) odwróciły sytuację o 180 stopni.
Pozostanie Leeds United spotkało się z emocjonalną reakcją wszystkich osób związanych z klubem z Elland Road. Radości nie kryli kibice, ale też zawodnicy, którzy ochoczo celebrowali sukces.
Najwięcej poruszenia wywołała jednak reakcja Raphinhi. Skrzydłowy Leeds, jeden z niekwestionowanych liderów swojego zespołu, nie tylko rzucił się w objęcia fanów, ale też znalazł chwilę, aby pokazać swoje uduchowione oblicze.
Niebawem po końcowym gwizdku Brazylijczyk padł na kolana i wznosząc ręce ku niebu klęcząc przemierzył całą długość boiska na stadionie. Piłkarz dziękował w ten sposób Bogu, z którym - jak sam podkreśla - łączy go bardzo emocjonalna relacja.
Źródło: Leeds United