Esperance Tunis piątą drużyną Klubowych Mistrzostw Świata

Ugis Riba / shutterstock.com
Autor: Kamil Kaczmarek 18 gru 2018 | 18:46
W meczu o piąte miejsce Klubowych Mistrzostw Świata tunezyjska drużyna Esperance Tunis wygrała po rzutach karnych z meksykańskim Chivas de Guadalajara 6:5.
Spotkanie rozegrane Hazza bin Zayed Stadium w Al Ain, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich było pełne rzutów karnych. Albowiem piłka wpadała do siatki tylko po strzałach z jedenastu metrów.
W regulaminowym czasie gry oba zespoły zdobyły po jednej bramce. Już w 5. minucie rzut karny wykorzystał Walter Contreras i Chivas prowadziło 1:0.
W 38. minucie jedenastkę skutecznie egzekwował również Youcef Belaili i wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.
Meksykański zespół od 78. minuty grał w przewadze jednego zawodnika po tym jak drugą żółta kartkę otrzymał Anice Badri. W szóstej minucie doliczonego czasu gry boisko musiał opuścić kolejny gracz tunezyjskiej ekipy Houssine Rabii.
Piłkarze Esperance w osłabieniu dotrwali do konkursu rzutów karnych (w KMŚ nie ma dogrywki) i to oni okazali się skuteczniejsi na finiszu, zwyciężając 6:5.

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN