Everton wreszcie się przełamał! W doliczonym czasie gry wyrwał zwycięstwo z Arsenalem [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 6 gru 2021 | 22:56
Piłkarze Evertonu przerwali fatalną serię meczów bez zwycięstwa w Premier League. W poniedziałkowym spotkaniu 15. kolejki długo przegrywali z Arsenalem, ale ostatecznie zwyciężyli 2:1.
"The Toffees" ostatnie zwycięstwo odnieśli pod koniec września. Później zdobyli zaledwie dwa punkty w ośmiu kolejnych spotkaniach. Z tego względu coraz głośniej mówi się o możliwym zwolnieniu Rafaela Beniteza.
Początek spotkania na Goodison Park nie obfitował w zbyt wiele emocji. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania kibice mieli powody do tego, aby poderwać się ze swoich krzesełek.
W 43. minucie do siatki trafił Richarlison. Radość Brazylijczyka była jednak wyjątkowo krótka, bo znajdował się na wyraźnym spalonym. Arsenal odpowiedział na to błyskawicznie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Martin Odegaard.
Po przerwie po raz drugi Ramsdale'a pokonał Richarlison. I tym razem arbiter odgwizdał spalonego, który tym razem był minimalny. "Kanonierzy" znów zareagowali na to niemal od razu. Niewiele brakowało, aby Martinelli przelobował Pickforda.
Everton naciskał i za wszelką cenę starał się doprowadzić chociaż do wyrównania. Dopiął swego w 79. minucie. Wówczas Gray trafił w poprzeczkę, ale czujność zachował Richarlison, z bliska wbijając piłkę do siatki.
Arsenal mógł szybko odpowiedzieć. Świetną sytuację miał Eddie Nhetiah, który trafił w słupek. W doliczonym czasie gry zemściło się to na gościach - to Everton zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.
Bohaterem został Gray, który po raz drugi pięknie uderzył z dystansu. Tym razem był precyzyjniejszy niż wcześniej i mógł cieszyć się z gola, który dał "The Toffees" niezwykle cenne zwycięstwo oraz awans na 12. miejsce w Premier League. Arsenal po drugiej porażce z rzędu jest siódmy.
2 - 1
06 gru 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

31'
(Y. Mina)
44'
Richarlison
(anulowano)
45'
2'
M. Odegaard
57'
Richarlison
(anulowano)
71'
(G. Martinelli)
74'
M. Odegaard
79'
Richarlison
85'
P. Aubameyang
90'
2'
90'
3'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 47

6 gru 2021 23:05
0
Przykro się patrzy na to co się stało z Arsenalem w przeciągu paru lat. Kiedyś grali tam wielcy piłkarze jak Bergkamp, Henry, Vieira, Fabregas, Van Persie, Pires, Lehmann czy Campbell, a teraz większość kadry nadaje się do tartaku. Tam powinno się wyjebać cały zarząd na zbity pysk, bo niszczą ten niegdyś wielki klub. Wydają mnóstwo pieniędzy na przeciętniaków typu Nicolas Pepe, a potem zdziwienie, że nie ma wyników. Zrobili z Arsenalu klub mem.
6 gru 2021 23:13
0
zaraz przyjdzie BukayoForever i będzie ci pisał że Tomiyasu czy White to dobre transfery i ogólnie drużyna wygląda kadrowo coraz lepiej... to jak zastępowanie miernot średniakami ale co ja tam wiem.
6 gru 2021 23:30
0
Akurat Tomiyasu naprawdę jest dobrym transferem. Widziałbym go u nas zamiast drewna Wan-Bissaki.
6 gru 2021 23:41
0
Tomiyasu to poziom Darmiana, dobry ale nie na PL. AWB jest bez formy ale wierzę że przy Rangnicku wróci do niej bo papiery na to ma.

Ja za Arsenalu jedynie widziałbym ESR-a. Świetnie się chłopak rozwija. Może dlatego dziś Arsenal taki słaby bo go nie było w kadrze.
7 gru 2021 13:52
0
Głupoty gadasz, Tomiyasu jest lepszym piłkarzem od Darmiana. Gość jako jeden z nielicznych daje rade w tym Arsenalu, a to jest jego dopiero pierwszy sezon. Problem w Arsenalu nie do końca tkwi w zawodnikach, a bardziej w Artecie, który na siłę chce być Guardiolą, a mu nie wychodzi. Od początku mówiłem, że ten gość jeszcze się nie nadaje na kluby pokroju Arsenal, powinien zaczynać gdzieś w Ligue 1 i nabierać doświadczenia, a nie wrzucili go od razu na głęboką wodę i kazali budować drużynę. Śmiem twierdzić, że gdyby Unai Emery został dłużej to teraz Arsenal grałby zupełnie inaczej i na pewno nie gorzej niż teraz za kadencji Artety. Choć oczywiście też nie ma co zwalać na trenera do końca, bo największym syfem w tym klubie jest zarząd, który właśnie zatrudnił Artete ponieważ do końca tego nie przemyśleli, podniecili się, bo Arteta był asystentem Guardioli. Dopóki się zarząd nie ogarnie to Arsenal będzie tylko średniakiem aspirującym do top6 ligi.
7 gru 2021 03:44
0
Wygonili Wengera, bo be 4 miejsce z miernotami które miał, to przyszedł amator Arteta dostał kasy jak lodu i lepi kadrę z gówna za wielkie pieniądze haha
6 gru 2021 23:07
0
Arsenalowi widzę znowu włącza się syndrom frajerstwa kiedy na wyjeździe wydawało się że może nawet wygrać z United albi przynajmniej zremisować po bardzo dobrej grze to w obronie jak zwykle muszą wszystko zjebać tak samo tutaj ale żeby przegrać z tak słabym Evertonem to jest wstyd.
7 gru 2021 03:45
0
Arsenal i Everton to podobny poziom.
6 gru 2021 23:26
0
Bravo Everton!!!-oklaski za wytrwałość, wiarę i charakter. ta wygrana była im potrzebna jak tlen i oby dodała im skrzydeł na dalsze spotkania
6 gru 2021 23:01
0
Auba drewniak.
0
Arsenal przegrał bo dziś grał mecz towarzyski - bez zaangażowania, bez motywacji, bez jakichkolwiek argumentów. Sędzia anulował 2 bramki dla Evertonu co wiele innych zespółów by załamało a mimo to im nadal się chciało grać i to przyniosło efekt.
Co mogę powiedzieć ? Nie da się wygrać meczu jak się nie chce grać.
6 gru 2021 23:20
0
Oczywiśćie przepraszam wszsytkich, którzy poczuli się obrażeni moimi słowami, ale trudny to moment dla kibica AFC jak widzi tylu sabotażystów w klubie
6 gru 2021 23:19
0
Eh Arsenal coś ty odwalił...A już tak blisko było czwórki w tabeli.
7 gru 2021 08:12
0
W Arsenalu klasowy napastnik potrzebny na wczoraj. Wczorajsze setki nie wykorzystane przez Nhetiaha i Aube mówią wszystko o ofensywie Kanonierów w tym sezonie.
7 gru 2021 00:27
0
Jakim cudem ten miernota pseudo trener jest jeszczę na tak wysokim stanowisku????

On jest na takim samym poziomie co Ole
7 gru 2021 03:46
0
Ole to go nakłada czapką bo przynajmniej potrafił do LM się zakwalifikować i coś tam pograć, a Arteta to chyba ma za zadanie uchronić Arsenal 0rzed spadkiem haha
6 gru 2021 23:00
0
przybyły wspomnienia z zeszłego sezonu. Ktoś powinien zabronić prawnie Parteyowi strzelania z dystansu, Xhaka był tak widoczny jak czarny ojciec, zobaczyłem go tylko przy straconym golu Grey'a. Mecz przepierdolony, po golu powstał chujowy mur, brak żadnych akcji ofensywnych, które zwykle napędza Smith Rowe. Mecz był do wygrania, ale oddaliśmy na cały mecz inicjatywę Evertonowi.
0
eh no i wracają do "formy"... Najbardziej mi przykro z tego powodu, że znowu po golu Arsenal się cofnął i zamurował jak jakiś ogóras z dołu tabeli. Everton jest w dołku i trzeba było ich dojechać po golu a nie oddawać pole. Mamy grudzień a oni dalej na ujemnym bilansie bramkowym masakra
6 gru 2021 22:57