Everton z kompletem punktów. Drużyna Carlo Ancelottiego goni za pucharami

Twitter
Everton FC pokonał u siebie Crystal Palace Londyn 3:1 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Goodison Park prowadzenie "The Toffees" zapewnił po osiemnastu minutach gry Bernard. Brazylijczyk przymierzył pod poprzeczkę z pierwszej piłki po znakomitym dośrodkowaniu w pole karne Theo Walcotta.
Sześć minut po zmianie stron wyrównał płaskim strzałem w krótki róg Belg Christian Benteke. Siedem minut później skutecznie odpowiedział Richarlison. Brazylijczyk minął przed polem karnym obrońcę i technicznym uderzeniem przy dalszym słupku umieścił piłkę w siatce gości. Dwie minuty przed końcem wynik ustalił z bliska Dominic Calvert-Lewin, który dobił futbolówkę po strzale głową w poprzeczkę Richarlisona.
Stołeczne "Orły" po trzeciej porażce z rzędu pozostały na czternastej lokacie w tabeli. Dziewięciokrotni mistrzowie Anglii odnieśli natomiast dziesiąte zwycięstwo w sezonie i awansowali na siódme miejsce w klasyfikacji.
Maciej Pietrasik08 Feb 2020 · 15:33