F1. Robert Kubica znalazł nowy zespół? "Jesteśmy nim zainteresowani"

Robert Kubica znalazł nowy zespół? "Jesteśmy nim zainteresowani"
LivePhotoSport.it / shutterstock.com
Autor: Adam Nowacki 22 wrz 2019 | 13:29
Kilka dni temu Robert Kubica ogłosił, że w przyszłym roku nie będzie już kierowcą wyścigowym Williamsa. Teraz okazuje się, że może jeździć w innych barwach.
Jak donosi dziennikarz "BBC", Andrew Benson, usługami polskiego kierowcy zainteresowany jest zespół Racing Point. Kubica miałby pełnić tam rolę trzeciego kierowcy.
- Wysiłek, jaki włożyłem w ten powrót, nie zwrócił się, jeśli chodzi o rezultaty. Jestem przekonany, że w odpowiednim środowisku i samochodzie mogę być całkiem szybki - mówił ostatnio Kubica.
Po ogłoszeniu przez Polaka odejścia z Williamsa, nie było wiadomo czy ktokolwiek zdecyduje się go zatrudnić. Większość ekip ma już bowiem ustalony skład personalny na przyszły rok.
Najwięcej mówiło się o zespole Haas. Jego szef w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" mówił, że chętnie widziałby u siebie polskiego kierowcę.
- Z pewnością jesteśmy zainteresowani Kubicą w roli trzeciego kierowcy, ale nie wiem, czy on chciałby się tym zająć. Jeśli jest dostępny, na pewno z nim o tym porozmawiam - podkreślał.
Teraz pojawiła się jednak opcja z Racing Point, o czym poinformował Andrew Benson z "BBC".
- Jeżeli chodzi o Kubicę, to mówi się, że zostanie rezerwowym kierowcą w Racing Point. Właściciel zespołu, Lawrence Stroll – kanadyjski miliarder, który uratował Force India z finansowej zapaści w 2018 roku, chodzi po padoku, mówiąc innym wysoko postawionym figurom z F1, że umowa jest prawie podpisana. Racing Point jeszcze tego nie potwierdziło - zaznaczył.
W sezonie 2020 w Racing Point podstawowymi kierowcami będą Sergio Perez i Lance Stroll.
Źródło: sport.onet.pl

Dyskusja 7

22 wrz 2019 | 18:20
0
On jest juz skonczony w Formule 1
22 wrz 2019 | 18:04
0
Robert nie powinien się na coś takiego zgadzać. Powinien iść do zespołu, w którym będzie jeździł regularnie. Jeżeli nie w F1 to trudno, są inne klasy wyścigowe.
22 wrz 2019 | 17:14
0
Mysile ze on wie co robi i juz był dogadany zanim oglosil ze odejdzie z Williamsa, nawet jak bedzie 3 kierowcom to widocznie widzi tam lepsze warunki do pracy.
22 wrz 2019 | 14:03
0
Nie wiem,co o tym wszystkim myslec.Trzeci to taki co malo jezdzi.
22 wrz 2019 | 14:00
0
Przychodzi pacjent do lekarza
Lekarz mówi- ma Pan raka
Pacjent na to- to nie dobrze
A lekarz- mam jeszcze jedną złą wiadomość, ma Pan Alzheimera
Pacjent- przynajmniej nie mam raka...
22 wrz 2019 | 13:44
(Edytowany)
Trzeci kierowca to lipa. Ale lepsze to niż całkowity niebyt w F1. Jeśli będzie osiągał dobre wyniki, to powinien sie przebić
0
Trzeci kierowca to lipa. Ale lepsze to niż całkowity niebyt w F1. Jeśli będzie osiągał dobre wyniki, to powinien sie przebić. Inna sprawa, że to i tak będzie dolna część stawki.
22 wrz 2019 | 13:38
0
Haas to większe prawdopodobieństwo zastąpienia grosjeana , force india perez podpisał kontrakt a stroll no małe szanse ze do ruszenia , ojciec zawsze syna będzie wspierał choćby się rozwalał co weekend . Stać go , stać ich