Falstart Legii Warszawa w Ekstraklasie! Pogoń Szczecin wygrała przy Łazienkowskiej [WIDEO]

Falstart Legii w Ekstraklasie! Pogoń Szczecin wygrała przy Łazienkowskiej [WIDEO]
asinfo
Legia Warszawa poniosła porażkę w pierwszej kolejce nowego sezonu Ekstraklasy! Piłkarze Aleksandara Vukovicia przegrali u siebie z Pogonią Szczecin 1:2.
Gospodarze zaczęli mecz w przemeblowanym składzie. Tym razem Vuković postawił m.in. na Pawła Stolarskiego, Tomasza Jodłowca, Mateusza Praszelika, czy niedawno sprowadzonego Luquinhasa. W składzie Pogoni pojawiło się trzech nowych piłkarzy: bramkarz Dante Stipica oraz stoperzy Benedikt Zech i Kostas Triandafilopulos.
Legia objęła prowadzenie w 58. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Sandro Kulenović. Chorwat wbił piłkę do bramki głową. Asystę przy jego trafieniu zapisał Walerian Gwilia, który precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego.
Wicemistrzowie Polski z korzystnego wyniku cieszyli się tylko przez trzy minuty. Szybkie wyrównanie Pogoni dał Adam Buksa. Napastnik "Portowców" zaskoczył golkipera gospodarzy płaskim strzałem z pola karnego po świetnym zagraniu Zvonimira Kożulja.
To właśnie Bośniak zadał decydujący cios Legii. Pogoń w 83. minucie wyprowadziła szybką kontrę, którą Kożulj zakończył efektowną bombą pod poprzeczkę. To jego trzeci gol w czwartym meczu przeciwko Legii.
Kamil Kaczmarek21 Jul 2019 · 19:28
Źródło: własne, asinfo.