Falstart polskich siatkarzy w pierwszym meczu sezonu! Przegrali z Niemcami w katowickim Spodku [WIDEO]

Marcin Bulanda / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy od dość niespodziewanej porażki rozpoczęła sezon 2023. Biało-czerwoni w towarzyskim spotkaniu z Niemcami przegrali 2:3. Nieudane w ich wykonaniu były zwłaszcza dwa ostatnie sety.
Dla Polaków towarzyski dwumecz z Niemcami to próba generalna przed tegoroczną Ligą Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia uważani byli za faworytów meczu w katowickim Spodku, ale czwartkowe starcie nie zaczęło się dla nich dobrze.
W pierwszym secie dość niespodziewanie to nasi zachodni sąsiedzi byli stroną przeważającą. Niemcy dość szybko wywalczyli sobie trzypunktową przewagę, a później utrzymywali ją praktycznie do końca partii, wygrywając 25:21.
Druga odsłona także początkowo nie była udana dla naszej kadry. Po tym, jak dwa błędy w ataku popełnił Bartłomiej Bołądź, zrobiło się 11:14. Później było już 17:22. Później nasza drużyna zmniejszyła część strat dzięki dobrym serwisom Semeniuka i atakom Szalpuka.
Niemcy i tak mieli jednak trzy piłki setowe. Od stanu 21:24 Polacy grali jak z nut - dzięki punktom Bieńka, Szalpuka oraz świetnemu serwisowi Butryna wygrali pięć kolejnych akcji i całą partię.
Trzeci set był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu naszej reprezentacji. Biało-czerwoni wygrali go do 19. W czwartej partii Niemcy nie pozostali dłużni naszej kadrze, zwyciężając jeszcze wyżej - 25:17.
O wszystkim rozstrzygnął więc dopiero tiebreak. W nim Niemcy byli stroną przeważającą - bardzo dobrze grali zwłaszcza w zagrywce oraz w bloku. Ostatecznie to nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli 15:13 i wygrali cały mecz 3-2. W piątek oba zespoły zmierzą się w drugim spotkaniu towarzyskim, tym razem w Sosnowcu.

Polska - Niemcy 2:3 (21:25, 26:24, 25:19, 17:25, 13:15)

Maciej Pietrasik25 May 2023 · 23:08