Fantastyczny bieg Patryka Dobka! Wygrał półfinał, będzie walczył o medal na 800 metrów [WIDEO]

Screen z TV
Patryk Dobek w znakomitym stylu awansował do finału biegu na 800 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polak wyprzedził wszystkich rywali w swoim półfinale.
27-latek w przeszłości startował przede wszystkim na 400 metrów przez płotki. W tym sezonie zmienił jednak specjalizację i próbuje swoich sił na dwukrotnie dłuższym dystansie.
Polak w marcu sensacyjnie został halowym mistrzem Europy. W Tokio nie był zbyt zadowolony po swoim biegu eliminacyjnym.
Półfinał rozegrał jednak fantastycznie. Pierwsze okrążenie nasz reprezentant pobiegł jeszcze stosunkowo wolno, plasując się w drugiej połowie stawki.
Gdy Dobek wbiegał na ostatnią prostą, znajdował się jeszcze na piątej pozycji. Finisz był w jego wykonaniu znakomity - brzegiem toru wyprzedził wszystkich rywali.
Z czasem 1:44,60 Polak zwyciężył w swoim biegu. Dzięki temu zapewnił sobie awans do finału. W walce o medale znajdzie dwóch najlepszych zawodników z każdego z trzech biegów, a stawkę uzupełnią dwaj biegacze spoza tych dwójek, którzy uzyskają najlepszy czas.
Finałowy wyścig na 800 metrów zaplanowano na najbliższą środę, na godzinę 14:05 czasu polskiego. Nie zobaczymy w nim Mateusza Borkowskiego, który w drugim półfinale zajął ostatnie, ósme miejsce.