Porażka Huberta Hurkacza w pierwszej rundzie. Polak przegrał po emocjonującym pojedynku

Mai Groves / shutterstock.com
Hubert Hurkacz fatalnie rozpoczął turniej ATP Masters w Madrycie. Polak przegrał z Johnem Millmanem 7:5 6:7 3:6.
Dotychczas panowie rywalizowali ze sobą trzy razy. Hurkacz nie wygrał żadnego z tych spotkań. Ostatni raz Millman pokonał go w zeszłym roku podczas Australian Open.
Pierwszy set dzisiejszego pojedynku był niezwykle wyrównany. Obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali i wygrywali większość piłek przy własnym serwisie.
Dopiero pod koniec pierwszej partii Hurkacz zdołał zareagować na zagrania Millmana. Ostatecznie Polak wygrał pierwszego seta w stosunku 7:5.
W drugim secie zawodnicy nadal brylowali przy własnym serwisie. Hurkacz wygrał trzy gemy z rzędu przy swoim podaniu bez straty choćby jednego punktu. W ósmym gemie nasz zawodnik miał dobrą okazję na przełamanie, ale zmarnował dwa break-pointy i Millman doprowadził do remisu 4:4.
W następnych gemach żaden z tenisistów nie popełniał błędów przy serwisie. O tym, kto wygra drugiego seta, musiał przesądzić tie-break. 24-latek z Wrocławia w pewnym momencie złapał rytm i po dobrych akcjach forhendowych wypracował sobie przewagę. Niestety zmarnował aż trzy piłki meczowe i drugi set padł łupem Millmana.
Hurkacz rozpoczął trzeciego seta od upragnionego przełamania, jednak szybko zmarnował wypracowaną przewagę przy własnym podaniu. W trzech ostatnich gemach Millman wzniósł się na wyżyny i ostatecznie pokonał Polaka.
W kolejnej rundzie Millman z zagra z Danielem Evansem.
Adam Kłos04 May 2021 · 13:30
Źródło: Twitter