Fatalnie! Polacy przegrali z Węgrami! Ta porażka może nas słono kosztować

Rafał Rusek / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 15 lis 2021 | 22:39
Smutny koniec fazy grupowej eliminacji do mundialu w wykonaniu reprezentacji Polski. Biało-czerwoni przegrali z Węgrami 1:2.
Paulo Sousa przed meczem namieszał w składzie. Nie zagrali m.in. Robert Lewandowski, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński czy pauzujący za kartki Grzegorz Krychowiak. Piotr Zieliński rozpoczął zawody na ławce rezerwowych. Od początku zagrali za to Matty Cash, Tymoteusz Puchacz czy Karol Linetty.
Polacy pierwszą niezłą okazję mieli w 10. minucie. Moder szarpnął lewą stroną, wrzucił w pole karne, ale uderzający wślizgiem Piątek trafił w jednego z węgierskich obrońców.
Jeszcze bliżej objęcia prowadzenia biało-czerwoni byli w 19. minucie. Piątek dośrodkował w pole karne, ale wbiegający w nie Bednarek nie zdołał czysto trafić w piłkę. Próbował dobijać Świderski, ale bez powodzenia.
Pod naszą bramką groźniej zrobiło się w 27. minucie. Na bramkę strzelał Nego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
Dziesięć minut później Węgrzy objęli prowadzenie. Puchacz niefortunnie przedłużył dośrodkowanie z rzutu wolnego, a Schafer z bliska wbił piłkę do bramki. Piłka trafiła do niej między nogami Szczęsnego.
W pierwszej połowie miało miejsce jeszcze jedno istotne wydarzenie. Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Klich, który z tego powodu nie zagra w pierwszym meczu barażowym.
W przerwie Paulo Sousa dokonał dwóch zmian: za Modera wszedł Zieliński, a Jóźwiak zmienił Casha.
Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy z niemal zerowego kąta strzelał Piątek, ale jego próbę zatrzymał bramkarz Węgier. Goście mieli świetną okazję w 52. minucie. Schon zakręcił piłkę w kierunku bramki, ale Szczęsny zdołał ją odbić. Dobitka Schafera była niecelna.
Biało-czerwoni długo utrzymywali się przy piłce, ale mieli problem z zagrożeniem bramce rywali. Mocny cios wyprowadzili dopiero w 61. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Świderskiego, a ten świetnie przymierzył głową i doprowadził do wyrównania.
Polacy budowali kolejne akcje, ale konkretniejsi byli Węgrzy. W 79. minucie świetną akcję celnym uderzeniem zakończył Gazdag.
Gospodarze do końca meczu próbowali doprowadzić do remisu, ale żadna z ich akcji nie zakończyła się powodzeniem. Porażka może spowodować, że nasza drużyna nie będzie rozstawiona przed losowaniem baraży.
Komentarze po meczu są brutalne - na Twitterze bardzo ostro oceniono Paulo Sousę. Piszemy o tym TUTAJ.
Fatalni Puchacz i Piątek, Szczęsny znów mógł zrobić więcej - nasze noty po meczu przeczytacie TUTAJ.

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 191

15 lis 2021 22:40
0
Na barażach się zakończy, ale to może dobrze, bo jak mają się zbłaźnić jak na ostatnich MŚ to niech nie jadą.
15 lis 2021 22:45
0
Dokładnie jak my z Wegrami wygrac nie potrafimy to na pierwszym barazowym meczu sie skonczy xd
0
A ja chce żebyśmy grali z Włochami lub Portugalia bo będzie mniejszy wstyd odpaść z nimi niz z jakimiś ogórkami kiszonymi
15 lis 2021 22:47
0
Jeszcze wygramy te mistrzostwa świata. Mamy najlepszego trenera na świecie.
15 lis 2021 22:49
0
Akurat trener jest dobry, gorzej z zawodnikami.
15 lis 2021 22:53
0
No tak. Nie ma kim grać i chvj, a ekstraklasy oglądać pan trener nie będzie bo nie.
15 lis 2021 22:59
0
Sam sobie oglądaj ekstraklape
15 lis 2021 23:05
0
Ja nie jestem selekcjonerem POLSKIEJ repreprezentacji więc nie muszę oglądać POLSKIEJ ligi.
15 lis 2021 23:11
0
Lewandowski powinien oddać opaskę kapitana. Z dryfującego okrętu powinien zejść ostatni. A on nawet nie wszedł na pokład. Siedział w porcie i patrzył jak tonie.
16 lis 2021 00:12
0
Granie na MŚ to też jest sukces. Polsce paradoksalnie przychodziło to dość łatwo nawet w czasach słabszego składu to łatwo o tym zapomnieć...
Może faktycznie przyda się przerwa to kibice docenią to co było... Fakt - zawsze wychodzi lipa, ale pamiętajmy o tym, że na MŚ w grupie są 4 drużyny, które przeszły eliminacje, a my nie jesteśmy potęgą.
0
Dobrze, że Lewy grał z Andorą, bo może faktycznie byśmy tam nie wygrali.Ja pierdolę, jakby Szczęsny grał w Wybrzeżu Rewalskim Rewal, to bankowo byłoby wczoraj 53-1. Dziś w niezachowaniu czystego konta pomógł mu Tymoteusz "nie wiem czemu nie gram w Bundeslidze" Puchacz oraz cała obrona, która przy drugim golu wbiegła do bramki. Na żółtą kartkę Klicha brak słów. A od Piątka lepiej zagrałaby kurtka Lewego. Podsumuję to cytatem z pewnego poczytnego dziennika z 2006 roku: "WSTYD, ŻENADA, KOMPROMITACJA, HAŃBA, FRAJERSTWO". A truskawką na torcie jest to, że do barażów dołączyli Włosi.
0
Podpisuję się pod Twoimi słowami "obiema ręcyma" :-)
15 lis 2021 22:52
0
Skoro Włosi się tam znaleźli to znaczy że są do pokonania, Portugalia podobnie. Nie potrafili wygrać ze słabą Irlandią Północną, nie potrafili wygrać z Hiszpanią, nie potrafili wygrać z Bułgarią, nie potrafili wygrać ze Szwajcarią.
Portugalia nie potrafiła wygrać z Serbią, nie potrafiła wygrać z Irlandią. Każdy już ich traktuje jakby mieli pewne miejsce na Mundialu a w grupach eliminacyjnych na własne życzenie przegrali.
0
Amatorzy kwaśnych jabłek, kurwa jaka to była kopanina, ile bezmyślnych fauli. Ta piłka często odbijała się jak w pinballu a nie w meczu. Szczesny według mnie tak jak Lewandowski ,zasłużył na odpoczynek, dla niego tak na rok dwa. Cash i jego zakończenie polowy, po co to. Klich pauza i dobrze. Puchacz nerwowo jakby zejście miał. Słaba gra i to nie przez to że Lewego nie ma, po prostu słaby mecz. Co to w barażach teraz będzie to się dopiero przekonamy, ale przyjemnie na pewno nie.
0
ktoś liczył czy mamy rozstawienie?
0
Tak na szybko wychodzi mi, że wyprzedzają nas Portugalia, Szwecja, Włochy, Szkocja i Rosja, więc pozamiatane.
15 lis 2021 22:57
0
OK, jeszcze nie pozamiatane, jesteśmy w tym momencie na 6. miejscu, czyli teoretyczne szanse są. Zapomniałem o dwóch drużynach z Ligi Narodów.
15 lis 2021 23:00
0
To ciekawie jak będzie. Tak czy inaczej przy rozstawieniu mamy 40% szans na trafienie Portugalii albo Włoch w naszej drabince. Bez rozstawienia jeszcze więcej
16 lis 2021 01:20
0
Warto było jednak powalczyć o to rozstawienie. Zawsze staram się rozumieć decyzje Sousy i widzieć w nich jakiś plan, ale tutaj przekombinował, to był skład na sparing. Brak od pierwszej minuty Ziela, który nie miał kartki, Piątek, o którym wiadomo, że jest kompletnie bez formy. Nie wiem, co widzi w Puchaczu, to on jest fachowcem, ale Frankowski jest w gazie i bez kartki, a Puchacz grzeje ławę. Nawet chroniąc większość zagrożonych kartkami, mógł i powinien wystawić mocniejszy skład. Zamiast tego mamy szansę grać pierwszy mecz np. w Portugalii, ale za to niewykartkowani. Słabo to wykalkulował
0
Szczęsny ten ręcznik won, Piątek bazujący non stop na jednym udanym sezonie w Serie A won.
0
Nie ma po co jechać na mistrzostwa...smutna prawda
15 lis 2021 22:41
0
Puchacz, Szczęsny i Piątek powinni skupić się na grze w swoich klubach i od reprezentacji na dłużej odpocząć, bo to nie jest internaszynal lewel, daleko im do tego w chwili obecnej. Ten cały Puchacz to w ogóle nie wiem czy kiedykolwkek był na odpowiednim poziomie. W obronie dno, wrzutki tragedia.
15 lis 2021 22:58
0
Co do Piątka, to on jest na poziomie Ekstraklasy. Co kontakt z piłką, to 5-7sec namysłu, poprawianie balona na trzy razy... Ten człowiek to jest jakaś pomyłka.
0
No Sousa się dzisiaj nie popisał z tym składem ale Puchacz że Szczęsnym też swoje dolozyli do tej porażki. Teraz znając nasze szczęście to trafimy na Włochów albo Portugalczyków.
15 lis 2021 22:44
0
I dobrze. Baraże mają odzielić plewy. Po ciul łamagi na miatrzostwach.
0
No przejebaliśmy na pewniaczka. Lewy sobie odpoczął i nie będzie miał Kataru
0
Przejebali. To teraz w barażach Portugalia lub Włochy i potem już tylko spokojnie kibicujemy zagranicznym drużynom na MŚ.
0
Zabiorą amatora z całym jego sztabem darmozjadów.
0
To pokazuje ile Lewy znaczy dla Reprezentacji. To co zrobił Puchacz i Szczęsny to istny kryminał. Drągowski do kadry za tego kapcia.
16 lis 2021 00:13
0
Pokazuje to również ile reprezentacja znaczy dla Lewego.
0
Cóż za kawał pięknego futbolu XD
15 lis 2021 22:43
0
Kurwa! Kędziora przewraca się na piłce, Piątek przewraca się na piłce. Przecież tam grają same kaleki
0
I niech ktoś teraz powie, ze Lewandowski nic nie daje reprezentacji. Właśnie tak wyglada gra bez Roberta, czyli tracenie punktów z Węgrami, którzy grali bez dwóch kluczowych zawodników.
0
Bez Roberta , Ziela , kadry niema taka prawda.Zieliński też robił różnice zaraz po wejściu.
16 lis 2021 00:20
0
Remis z Anglia był bez Zielińskiego. Nie powiem, że nie robi różnicy, ale z Nim jest jakiś problem. Nieraz gra dość zapobiegawczo, a jednak ktoś musi dać impuls i przy okazji jakość.
0
Tu nie ma co komentować ta gra jest po prostu tragiczna, dramat
0
Baraze to nasz mini-mundial: bedzie mecz otwarcia, ewentualnie mecz o wszystko, a ten o honor to sobie moze odpuscmy.

A pozatym biedny ten Sousa....
0
W barażach przewiduje dwa mecze.Wątpię by awansowali do finału biorąc pod uwagę jacy są przeciwnicy.
15 lis 2021 22:42
0
Bez Lewandowskiego to jak dzieci we mgle. Nie grasz w klubie to czego szukasz na kadrze ?!
0
Jak skrytykowałem środek pomocy po ostatnim meczu, gdzie graliśmy na słabą drużynę która do tego grała w 10tkę prawie od początku to minusy leciały. Bo w miare dobrze zagrali na tak słabą drużynę. Dzisiaj grając na lepszą drużynę widać jakim jesteśmy dnem jeśli chodzi o szkolenie naszych zawodników w tych kraju. Nie potrafimy wychodzić do podań, szukać miejsca, nie potrafią nawet podnieść głowy do góry by zagrać tam gdzie jest wolne miejsce do środka, zamiast tego lepiej walić w powietrzę do przodu wzdłuż lini, gdzie najwiecej jest rywali. Tragedia, po prostu pieprzona tragedia to jakie szkolenie w tym kraju jest, nie widzę, żadnych pozytywów na najbliższe lata. Zobaczcie, jak mamy piłkę na boku to często nie ma komu grać wgl do środka, patrzę gdzię środek a tam np Linetty w jednej linii Piątkiem i Świderskim XD. To nie jest tak, że dzisiaj tak było, wychodzi wyszkolenie. Oglądałęm kiedyś U19, grały kraje z zachodu. Wyjście do piłki, na jeden kontakt, szukanie miejsca, bez cofania ciągle do tyłu, to jest jakaś tragedia patrząc na nas
0
Jakby ziemniaki wystawić przeciwko Węgrom to może by więcej ugrały. Z czym na mundial? Ludzie...
0
Szczęsny jak zwykle przyczynia się do wyniku meczu, szkoda, że bardzo często na NIEkorzyść dla nas!

"Ręcznik na bramce"!
Piątek i Milik tragedia, miernoty i łamagi.
0
oj tam przynajmniej robercik sobie odpoczął i na piątkowy mecz z augsburgiem będzie miał siły grać :)))))))))
0
typowy mecz ktory bayern wygra 6:0 grajac od 2 minuty z czerwoną kartką. lewy strzeli 2 gole na 4:0 z karnego i 6:0 z dobitki z 3 metrów i chuj będą nagłówki jak niesamowity wystep to był i niesamowicie kluczowa wygrana dla całego sezonu bayernu.
15 lis 2021 23:02
0
no a co, gnabry albo coman wyłożą na pustaka a po meczu polaczki będą pisać że maszyna i że powinni mu dać złotą piłkę xdd