Koszmarny błąd Mendy'ego, Koulibaly z czerwoną kartką. Leeds ośmieszyło Chelsea, Klich wszedł z ławki [WIDEO]

W niedzielnym meczu. 3. kolejki Premier League Leeds podejmowało londyńską Chelsea i pokonało stołeczny zespół aż 3:0. Przy pierwszym golu dla "Pawi" koszmarny błąd popełnił Edouard Mendy, który wdał się w drybling z rywalem i stracił piłkę.
Obie drużyny po pierwszych dwóch kolejkach miały na koncie cztery punkty. "The Blues" przed tygodniem stworzyli świetne widowisko w meczu z Tottenhamem, remisując w derbach Londynu 2:2.
Spotkanie z Leeds było jednak w zdecydowanie gorsze w wykonaniu podopiecznych Thomasa Tuchela. Kulminacją było to, co wydarzyło się w 33. minucie spotkania. Wówczas gospodarze wyszli na prowadzenie.
Fatalnie zachował się wówczas Edouard Mendy. Golkiper Chelsea dostał podanie od jednego z obrońców i zamiast wybić piłkę, starał się przedryblować nadbiegającego rywala.
Nie trafił jednak czysto w piłkę, co wykorzystał Brenden Aaronson. Amerykanin przejął futbolówkę i pozostało mu już tylko wbicie jej do pustej bramki.
Już cztery minuty później "Pawie" podwyższyły prowadzenie. Jack Harrison dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Rodrigo mocnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.
W drugiej części spotkania współpraca tej dwójki znów przyniosła efekt. Tym razem to Hiszpan zgrał piłkę do swojego kolegi z drużyny, a Harrison wykończył całą akcję.
Chelsea kończyła mecz w dziesiątkę, bo w 84. minucie z boiska wyleciał Kalidou Koulibaly. Chwilę wcześniej na boisko z ławki wszedł natomiast Mateusz Klich.