Fatalny mecz Roberta Gumnego w Bundeslidze. Polak zawalił dwa gole, Augsburg wysoko przegrał z Mainz

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 22 paź 2021 | 22:23
W inauguracyjnym meczu 9. kolejki Bundesligi piłkarze FSV Mainz pokonali przed własną publicznością Augsburg 4:1. Piątkowego spotkania z pewnością dobrze nie będzie wspominał Robert Gumny, który zawalił dwa gole.
Od pierwszej minuty w Moguncji mogliśmy obserwować dwóch Polaków. Niestety, zarówno Rafał Gikiewicz, jak i Robert Gumny nie mieli powodów do radości. Ten drugi fatalnie zachował się w 10. minucie spotkania.
Wówczas Widmer dośrodkowywał z prawej strony w kierunku Onisiwo. Reprezentant Polski powinien przeciąć to podanie, lecz nie trafił w piłkę - ta przeszła mu między nogami i trafiła do rywala, który bez problemu pokonał "Gikiego".
Pięć minut później było już 2:0. Burkardt wyłożył piłkę Bellowi po prawej stronie pola karnego, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem, dzięki czemu Mainz mogło świętować kolejnego gola.
W 26. minucie Gumny znów był zamieszany w stratę bramki. Po dośrodkowaniu Onisiwo Burkardt z łatwością wygrał pojedynek główkowy z Polakiem i podwyższył prowadzenie gospodarzy.
W przerwie szkoleniowiec Augsburga zdecydował się na dwie zmiany. Nie mogło dziwić, że jednym ze zdjętych zawodników był Gumny, chyba najsłabszy zawodnik na całym boisku.
W drugiej części spotkania goście prezentowali się już nieco lepiej. W 69. minucie przeniosło to efekt w postaci honorowego gola Zeqiriego. Na to trafienie błyskawicznie odpowiedział jednak Burkardt, kompletując dublet.
Dzięki wygranej 4:1 Mainz awansowało na szóste miejsce w ligowej tabeli. Augsburg jest natomiast 16. i wygląda na to, że drużynę Gikiewicza i Gumnego może w tym sezonie czekać walka o utrzymanie.

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 14

22 paź 22:26
0
to jest te Mainz co w trąbę od Lecha miało dostać
22 paź 22:44
0
Gumnemu nie pozostało nic innego jak pakować manatki i wracać do Ekstraklasy. Tu pobuja się do trzydziestki na opinii talentu.
0
Giki w tym sezonie jes pośmiewiskiem. Zamiast pchać się na afisz i reklamować swoją kandydaturę w kontekście reprezentacji (Nie wiem, co mam jeszcze zrobić, żeby trener powołał mnie do reprezentacji??), powienien realnie ocenić swoją przydatność w drużynie narodowej.
Co do Gumnego, to żal mi chłopaka, ale wiekowy i przeciętny Strobl, wprowadzony po przerwie, zapewnial znacznie więcej spokoju w defensywie Augsburga. Widocznie nie dorósł jeszcze do poważnej piłki, nawet na poziomie przeciętnej drużyny dołu tabeli BL.
23 paź 00:11
0
No raczej nie jest pośmiewiskiem bo swoimi interwencjami nawet w tym meczu pokazał, że jest czołowym bramkarzem Bundesligi bo gdyby nie jego interwencje to tam byłoby z 7 dla Mainz, proponuje jeszcze raz obejrzeć mecz skoro mówisz, że Strobl zapewnił więcej spokoju bo szczerze był tak samo beznadziejny jak Gumny. Jeżeli chodzi o Augsburg to ta cała drużyna ma się wrażenie nie dorosła do BL na ten moment bo jeżeli mówimy o drużynie gdzie gra opiera się na Caligiurim to nie najlepiej świadczy o ich potencjale. Szczęściem Augsburga w tym sezonie jest to że jest jeszcze bardziej beznadziejne Furth i do tego kolejnych dwóch słabeuszy Arminia i Bochum dlatego sądzę, że się utrzymają.