FC Barcelona może mieć spory problem. Nowe informacje ws. Frenkiego de Jonga

FC Barcelona może mieć spory problem. Nowe informacje ws. Frenkiego de Jonga
Christian Bertrand/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 03 Lip 2022 | 21:33
Wciąż nie jest pewne, czy Frenkie de Jong zostanie na kolejny sezon w FC Barcelonie. Holender znajduje się na liście życzeń Manchesteru United. Nowe informacje ws. piłkarza przekazał Fabrizio Romano.
"Czerwone Diabły" wciąż nie doszły do ostatecznego porozumienia z władzami "Barcy". Ustalono sumę odstępnego - ta wyniesie 65 milionów euro. Do dogrania pozostały jeszcze bonusy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Te są naprawdę duże, bo po spełnieniu określonych warunków na konto ekipy z Camp Nou miałoby trafić dodatkowe 20 milionów euro. W tej chwili dogadywane są szczegółowe warunki bonusów.
Dopiero, gdy negocjacje zakończą się sukcesem, Manchester United przejdzie do ustalania warunków umowy z samym piłkarzem. Do tej pory ta kwestia nie była jeszcze przedmiotem dyskusji.
Wciąż nie jest pewne, czy De Jong w ogóle zgodzi się na przenosiny do Premier League. Jego priorytetem nadal pozostaje gra w barwach FC Barcelony. także w kolejnym sezonie.
"Blaugrana" ma jednak spory problem, bo na mocy obecnego kontraktu Holendra od przyszłego sezonu powinien on dostać sporą podwyżkę. Na to zespołu z Katalonii obecnie zbytnio nie stać.
W hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia o tym, że De Jong zgodzi się na znaczną obniżkę wynagrodzenia. Tym informacjom zaprzecza Romano. Według niego piłkarz jest temu niechętny i to mało prawdopodobna opcja.
Źródło: Fabrizio Romano

Dyskusja 17