FC Barcelona przegrała z Realem, ale piłkarze są dumni. "Miesiąc temu była przepaść. Teraz jesteśmy blisko"

FC Barcelona przegrała z Realem, ale piłkarze są dumni. "Miesiąc temu była przepaść. Teraz jesteśmy blisko"
Joan Gosa / Xinhua / PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 13 sty 2022 | 07:45
FC Barcelona przegrała z Realem Madryt 2:3 w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Ronald Araujo przyznał, że mimo porażki jest dumny z postawy swojej drużyny.
Choć Barcelona przegrała, to wydaje się, że sam mecz tchnął dużo wiary w jej piłkarzy. Mówił o tym Xavi, którego zdaniem drużyna w trakcie dwóch godzin walki z Realem zrobiła krok do przodu. Uważa tak również Araujo.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Porażka zawsze boli, ale jestem dumny z drużyny. Graliśmy naprawdę dobrze. Chcieliśmy być bohaterami, mieć piłkę... Byliśmy lepsi - ocenił Araujo.
- Nie potrafiliśmy zapobiec ich kontrom, ale i tak jestem dumny. Wykonujemy świetną pracę. Grupa jest zjednoczona. Mam nadzieję, że wkrótce przyjdą wyniki. Musimy poprawić niektóre rzeczy, ale jestem zadowolony z tego, co robimy - dodał Urugwajczyk.
- Rozwijamy się. Widać owoce naszej pracy. Miesiąc temu wydawało się, że jest między nami przepaść, teraz jesteśmy blisko. Możemy walczyć z każdym - podsumował Araujo.
W podobnym tonie wypowiedział się Gerard Pique. Jego zdaniem Barcelonie brakuje niewiele do tego, by wygrywać z rywalami klasy Realu.
- Jestem naprawdę dumny z zespołu. Jeśli będziemy grać w ten sposób, to zaczniemy wygrywać i walczyć o trofea - ocenił Pique.
Barcelona kolejny mecz zagra w najbliższą środę. W 1/8 finału Pucharu Króla zmierzy się na wyjeździe z Athletikiem Bilbao.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: sport.es

Dyskusja 16