FC Barcelona ukarana finansowo. Musi odpowiedzieć za zachowanie swoich kibiców

FC Barcelona ukarana finansowo. Musi odpowiedzieć za zachowanie swoich kibiców
screen z youtube.com
Autor: Hubert Kowalczyk 4 maj 2022 | 15:21
FC Barcelona zostanie ukarana przez zachowanie swoich kibiców przed meczem z Galatasaray. "TV3" podaje, że "Duma Katalonii" będzie musiała zapłacić 10 tysięcy euro.
FC Barcelona nie walczy już w europejskich pucharach. Podopieczni Xaviego nieźle radzili sobie w rozgrywkach Ligi Europy, lecz w ćwierćfinale zatrzymał ich Eintracht Frankfurt.
Dalsza część tekstu pod wideo
W poprzedniej rundzie "Duma Katalonii" zdołała wyeliminować Galatasaray, ale dobre wspomnienia z tego meczu zostały zakłócone przez grupę kibiców. Przed stadionem hiszpańskiego klubu doszło bowiem do zamieszek, które wszczęła grupa Boixos Nois.
Radykalni kibice FC Barcelony doprowadzili wówczas do starcia z policją. W ruch poszły między innymi race, którymi zostały obrzucone służby porządkowe, oraz noże.
Teraz "TV3" informuje o konsekwencjach tych wydarzeń. "Duma Katalonii" uniknie surowej nagany, bowiem będzie musiała zapłacić jedynie 10 tysięcy euro kary.
Nie jest to pierwsza sytuacja, w której kibice FC Barcelony działają wbrew interesom swojego klubu. Podczas wspomnianego starcia z Eintrachtem Frankfurt socios drużyny z Półwyspu Iberyjskiego masowo sprzedawali wejściówki niemieckim sympatykom, co przyczyniło się do osławionego już wyglądu trybun Camp Nou.
Źródło: TV3