FC Barcelona wicemistrzem Hiszpanii! Katalończycy zremisowali z Getafe

Joan Gosa/Pressfocus
Barcelona podzieliła się punktami z Getafe. Spotkanie rozgrywane na Estadio Coliseum Alfonso Perez zakończyło się wynikiem 0:0.
Barcelona walczyła dziś o zagwarantowanie sobie wicemistrzostwa. Zajęcie drugie miejsce zapewniłoby "Dumie Katalonii" udział w kolejnej edycji Superpucharu Hiszpanii.
Pierwsza połowa meczu z Getafe nie należała do najciekawszych. Obie drużyny miały problem z tworzeniem groźnych sytuacji, gra toczyła się w powolnym, żeby nie powiedzieć ślimaczym tempem.
Tuż po przerwie Pierre Emerick-Aubameyang podał do Ferrana Torresa, ten spróbował przelobować bramkarza, ale David Soria nie dał się zaskoczyć. Ofensywa Barcelony jednak nadal wyglądała apatycznie. Po godzinie gry Xavi Hernandez posłał w bój Ansu Fatiego.
W 73. minucie indywidualną szarżą popisał się Alejandro Balde. Lewy obrońca wywalczył rzut wolny, po którym Ferran Torres uderzył w mur.
W 82. minucie Ansu Fati w przebojowy sposób przedarł się w pole karne Getafe, minął jednego rywala, ale przed nim pojawili się kolejni. 19-latek nie zdołał oddać strzału i cała akcja spaliła na panewce.
Ostatecznie w tym meczu nie padł ani jeden gol. Barcelona zapewniła sobie wicemistrzostwo, a Getafe utrzymanie.
Adam Kłos15 May 2022 · 21:26