FC Barcelona znowu rozczarowała! To może być koniec jej szans na mistrzostwo [WIDEO]

CHINE NOUVELLE/SIPA / Press Focus
Kolejny rozczarowujący wynik Barcelony. Drużyna Ronalda Koemana prowadziła z Levante już 2:0, ale ostatecznie tylko zremisowała 3:3.
Po pierwszej połowie wydawało się, że Barcelona wygra w dość komfortowy sposób. Goście objęli prowadzenie w 25. minucie. Po dośrodkowaniu Jordiego Alby efektownym strzałem z woleja do bramki trafił Leo Messi.
Napór Barcelony trwał. Po chwili dobre okazje mieli Alba i Messi, ale obaj chybili. Skuteczny był za to Pedri, który z bliska wbił piłkę do siatki po dograniu od Dembele.
W drugiej połowie przebudzili się gospodarze. Melero uprzedził w polu karnym Sergiego Roberto i strzałem głową pokonał Marca-Andre ter Stegena.
Trzy minuty później było już 2:2. Swój udział przy golu dla Levante miał Messi, który źle wycofał piłkę do obrony. Roger Marti natychmiast odegrał ją do Jose Luisa Moralesa, który trafił w dalszy róg bramki ter Stegena.
Dwa szybko stracone gole nie podłamały Barcelony. Goście ponownie objęli prowadzenie w 64. minucie. Antoine Griezmann dograł do Dembele, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Levante.
Później mecz się uspokoił. Barcelona próbowała kontrolować grę, ale znów dała się zaskoczyć. W 83. minucie Serginio Desta wymanewrował Tono, dośrodkował w pole karne, a tam przytomnym strzałem piłkę do bramki wbił Sergio Leon.
Remis poważnie ogranicza szanse Barcelony na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Na razie Katalończycy tracą punkt do prowadzącego w lidze Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone rozegrała jednak o jeden mecz mniej - w środę zmierzy się z Realem Sociedad.
Marcin Karbowski11 May 2021 · 23:49