FC Bayern. "Fenomen!". Niemcy znów zachwycają się Robertem Lewandowskim

"Fenomen!". Niemcy znów zachwycają się Robertem Lewandowskim
MDI / Shutterstock.com
Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w meczu z Paderborn (3:2). - Fenomen! - piszą niemieckie media.
Portal Sport.de wystawił kapitanowi reprezentacji Polski ocenę 1,5 (skala 1-6, 1 to nota najwyższa). - Na Polaku można polegać. W tym sezonie strzelił już 25 goli. W kluczowych sytuacjach myślał też o kolegach z zespołu - podkreśla redakcja.
Nieco słabiej, bo na 2, występ Lewandowskiego ocenił "Abendzeitung". - Początek był dla niego trochę niefortunny: zawsze był o krok spóźniony albo zbyt szybki. Czekał na swój moment radości aż do 70 minuty - komentuje gazeta.
Także portal Goal.com przyznał polskiemu napastnikowi 2. - Obrońcy zgubili go dwa, może trzy razy, ale skończyło się to dwoma golami. Fenomen! - uzasadniono.
Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" tradycyjnie nie wystawił noty, lecz pozostał przy obszernym opisie występu Lewandowskiego.
- W pierwszej połowie fortuna regularnie go wyśmiewała. Dostawał podania za plecy, był o krok spóźniony, a wrzucane piłki przelatywały nad jego głową. Światowej klasy napastnik nie pozwala, żeby wpływały na niego takie rzeczy. Lewandowski pozostał cierpliwy i strzelił dwa gole. Kto by pomyślał po pierwszej połowie, że tak będzie? - zastanawia się dziennik.
Bayern po tej kolejce utrzyma prowadzenie w tabeli Bundesligi. Dzięki zwycięstwu odskoczył RB Lipsk na cztery punkty. We wtorek czeka go mecz z Chelsea w Lidze Mistrzów.
Marcin Karbowski22 Feb 2020 · 07:16
Źródło: Sueddeutsche Zeitung, Abendzeitung, goal.com, sport.de