FC Bayern. Robert Lewandowski rozpływa się nad Erlingiem Haalandem. "Dla niego wszystko jest możliwe"

Robert Lewandowski rozpływa się nad Erlingiem Haalandem: Ma ogromny potencjał. Dla niego wszystko jest możliwe
Joachim Bywaletz / Xinhua / PressFocus
W sobotnim klasyku Bayern Monachium pokonał 4:2 Borussię Dortmund. Wicemistrzowie kraju zaczęli mecz znakomicie - w ciągu dziewięciu minut dublet ustrzelił Erling Haaland. Po końcowym gwizdku komplementów Norwegowi nie szczędził Robert Lewandowski.
Hit Bundesligi zapowiadany był jako pojedynek dwóch czołowych snajperów ligi. Obaj piłkarze nie zawiedli oczekiwań. Erling Haaland zaczął od szybkich dwóch goli, Robert Lewandowski odpowiedział mu hat-trickiem.
Po końcowym gwizdku Polak został poproszony przez "Viasat" o ocenę występu Haalanda. Piłkarz Bayernu wróży swojemu rywalowi wielką przyszłość.
- Zdobył dwie bramki i ma ogromny potencjał. Ma wielki talent i już udowodnił, ile goli może strzelać. Ma przed sobą wspaniałą przyszłość i musi rozwijać się krok po kroku - ocenił Polak.
W drugiej połowie Norweg musiał opuścić boisko po ostrym wejściu Jerome'a Boatenga. Pod jego nieobecność drużyna spisywała się znacznie gorzej. Lewandowski zwrócił na to uwagę.
- Dla niego wszystko jest możliwe. Myślę, że koledzy z drużyny czują się lepiej, gdy jest na boisku. Zawsze jest gotowy, by zdobywać bramki. Jest głodny goli. Nie gra tak, jakby miał 20 lat - zakończył.
W tym sezonie Erling Haaland 19 razy trafił do siatki w 19 spotkaniach Bundesligi. Lewandowski jest jeszcze skuteczniejszy. Do tej pory uzbierał już 31 bramek.
Maciej Pietrasik07 Mar 2021 · 15:54
Źródło: tv2.no/WP Sportowe Fakty