FC Metz inkasuje trzy punkty w starciu z AS Saint-Etienne

Aimelaime, wikicommons
FC Metz wygrało u siebie z AS Saint-Etienne 3:1 (1:0) w meczu 22. kolejki Ligue 1. Dla ekipy z Lotaryngii to trzecie zwycięstwo z rzędu.
Piłkarze z Metz pierwszą bramkę zdobyli tuż przed przerwą. Opa Nguette uderzył sprzed pola karnego precyzyjnie przy słupku.
W 63. minucie gola na 2:0 strzelił Habibou Diallo uderzeniem z piętnastu metrów. Wynik spotkania na 3:0 podwyższył Nguette. Tym razem Senegalczyk trafił do siatki z kilku metrów po zagraniu z lewej strony Vincenta Pajota.
"Zieloni" w końcówce zanotowali jeszcze honorowe trafienie, autorstwa Romaina Hamoumy, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy.
Piłkarze FC Metz są ostatnio w bardzo dobrej formie. To dla nich trzecia wygrana z rzędu i piąty kolejny mecz bez porażki. Dzięki temu "Les Grenats" oddalili się od strefy spadkowej, awansując na szesnaste miejsce, mając na koncie 26 punktów.
Zespół AS Saint-Etienne radzi sobie nieco lepiej, jest na piętnastym miejscu z dorobkiem 28 punktów.