FIFA reaguje na pandemię koronawirusa. Wprowadzi specjalne przepisy w sprawie kontraktów piłkarzy

FIFA logo
Źródło zdjęcia: Ugis Riba / shutterstock.com

FIFA chce wydłużyć okres obowiązywania kontraktów piłkarskich i najbliższe okno transferowe. O planach federacji w związku z pandemią koronawirusa poinformowały "The Telegraph" i agencja Reutera.

FIFA pracuje nad rozwiązaniami, które umożliwią dokończenie zawieszonego sezonu ligowego. Wśród propozycji jest m.in. przedłużenie wygasających umów aż do faktycznego zakończenia rozgrywek 2019/20. Umożliwi to piłkarzom, których umowy wygasały 30 czerwca, grę w dotychczasowych klubach nawet po tej dacie.

Federacja planuje też wprowadzić zmiany dotyczące okresu trwania okien transferowych. Nieoficjalnie mówi się, że najbliższe mogłoby trwać nawet do stycznia 2021 roku. FIFA chce też przedyskutować sposób wynagradzania piłkarzy za okres, w którym nie mogą trenować i grać.

- Prace już się rozpoczęły i będą przeprowadzane w porozumieniu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym konfederacjami, federacjami członkowskimi, klubami, ligami i piłkarzami - podała FIFA.

Na razie nie wiadomo, kiedy będą mogły zostać wznowione rozgrywki. Wiele wskazuje na to, że piłkarzy na boisku zobaczymy najwcześniej w maju.

Źródło: Reuters, The Telegraph
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Bonus powitalny o łącznej wartości 1145zł. Zakład bez ryzyka + darmowy zakład + bonus od depozytu.

Zakład bez ryzyka 100 PLN i "Pakiet Pudziana" 3000 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Mateusz Borek poleca: Bukmacher ETOTO zamienia 100zł na 300zł

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.