Fiorentina lepsza od Crotone. Arkadiusz Reca zawinił przy golu, grał Bartłomiej Drągowski [WIDEO]

Adam Starszyński / PressFocus
Ostatni sobotni mecz 19. kolejki Serie A zakończył się wygraną Fiorentiny nad Crotone 2:1. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Bartłomiej Drągowski. W dużo gorszym humorze od rodaka znajduje się na pewno Arkadiusz Reca, który przy pierwszym golu dla rywali powinien zachować się zdecydowanie lepiej.
W pierwszych minutach to Crotone było stroną przeważającą. Bartłomiej Drągowski miał nieco pracy przy dośrodkowaniach, lecz Polak był bardzo pewny zarówno między słupkami, jak i na przedpolu.
W 20. minucie to Fiorentina wyszła na prowadzenie. Niestety, błąd popełnił wówczas Arkadiusz Reca. Polak za krótko wybijał piłkę i ta trafiła pod nogi Giacomo Bonaventury.
Włoch przyjął sobie futbolówkę na klatkę piersiową i uderzył nie do obrony. Golkiper beniaminka przy tym strzale nie miał praktycznie nic do powiedzenia.
Jeszcze przed przerwą "Viola" podwyższyła rezultat. Franck Ribery dograł do Dusana Vlahovicia, który nie miał problemów z wykończeniem składnej, zespołowej akcji gospodarzy.
Wynik 2:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 57. minucie Drągowskiego próbował zaskoczyć Reca. Uderzenie wahadłowego było jednak zdecydowanie zbyt lekkie, aby pokonać golkipera.
Później polski obrońca zrehabilitował się za błąd, jaki popełnił przy pierwszym golu - po jego ofiarnej interwencji Pezzella zagrał ręką, zanim trafił do siatki. Z tego względu bramka nie została uznana.
Beniaminek błyskawicznie odpowiedział. Do siatki trafił Simy, a Crotone złapało dzięki temu kontakt z rywalami. To było jednak za mało, aby we Florencji zdobyć chociaż punkt - drużyna Recy wciąż jest czerwoną latarnią Serie A. Fiorentina awansowała natomiast na 12. miejsce.
Maciej Pietrasik23 Jan 2021 · 22:43