Fiorentina wyeliminowała Atalantę. Trzy gole i czerwona kartka

lauren, wikicommons
ACF Fiorentina wygrała u siebie z Atalantą Bergamo 2:1 (1:0) w pierwszym środowym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Stadio Artemio Franchi całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwowali Bartłomiej Drągowski oraz Szymon Żurkowski. Prowadzenie "Violi" zapewnił po jedenastu minutach płaskim strzałem z kilku metrów Patrick Cutrone.
Dwadzieścia dwie minuty po zmianie stron wyrównał mocnym uderzeniem z pola karnego Słoweniec Josip Ilicić, któremu precyzyjnie zagrywał Ukrainiec Rusłan Malinowski. Trzy minuty później sytuację gospodarzy skomplikował jeszcze Argentyńczyk German Pezzella, który ujrzał czerwoną kartkę.
Grający w osłabieniu zespół z Toskanii pokazał jednak charakter i sześć minut przed końcem pozostawiony bez opieki na prawej stronie boiska Hiszpan Pol Lirola wbiegł w pole karne i oddał skuteczne uderzenie w długi róg.
Zespół z Lombardii nie był już w stanie odpowiedzieć i "Viola" w ćwierćfinale zmierzy się z Interem Mediolan.