France Football potwierdziło wielkie zmiany w plebiscycie Złotej Piłki. Podano datę tegorocznej gali

France Football potwierdziło wielkie zmiany w plebiscycie Złotej Piłki. Podano datę tegorocznej gali
France Football
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 18:49
Plebiscyt Złotej Piłki od lat budzi wielkie emocje na całym świecie. W tym roku gala odbędzie się wyjątkowo wcześnie, bo już w październiku. To pokłosie wprowadzonych przez "France Football" zmian.
W 2021 roku Złota Piłka trafiła w ręce Leo Messiego. Argentyńczyk minimalnie wyprzedził Roberta Lewandowskiego, który musiał się zadowolić drugim miejscem. Była to jego najwyższa pozycja w karierze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Polak był głównym faworytem do końcowego triumfu w 2020 roku. Wówczas zdobył z Bayernem Monachium wszystkie możliwe trofea, ale plebiscyt odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.
Kilka miesięcy temu zapowiedziano duże zmiany w plebiscycie Złotej Piłki. W głosowaniu nie będą brali już udziału dziennikarze z całego świata, lecz tylko z części krajów.
To ma spowodować, że zwycięzcę Złotej Piłki wyłonią prawdziwi eksperci. Jaśniejsze mają być także kryteria stosowane przez jury, opierające się głównie na indywidualnych osiągnięciach zawodników.
Największą zmianą jest jednak przyznawanie nagrody nie za rok kalendarzowy, lecz za konkretny sezon. Pod uwagę brane więc będą tylko rozgrywki 2021/2022.
"France Football" poinformowało, że tegoroczna gala odbędzie się 17 października w Paryżu. Listę zawodników nominowanych do nagrody poznamy natomiast już 12 sierpnia.
Źródło: L'Equipe